Yüz Germe

Paylaş
 

İnsanların yaşı ilerledikçe derilerinde yaşlanmalar başlar. Yaşlanan derilerin yapısında bulunan elastik lifler azalır. Deri altında bulunan yağ doku incelir. Ve bütün bunlar kırışıklıkları ve yüzdeki çizgileri meydana getirir. Bu kırışıklıklar ve çizgiler yaş ilerledikçe giderek derinleşir ve çoğalır. Ve bu sorunların tek çözümü yüz germe operasyonlarıdır.

Yüz germe operasyonlarında gevşeyen ve sarkan yüz derisinin fazlalıklarının alınıp, daha gergin ve genç görünen bir yüz elde edilir. Yaşlanma sonucu bollaşan yüz derisi uygun yerlerden kesilir, arkaya, yanlara ve yukarı doğru çekilerek gerilmesi sağlanır. Bu işlemlerden sonra tekrar dikilerek operasyon sonlandırılır.

Yüz germe operasyonlarında unutulmaması gereken bir durum vardır ki, o da bu operasyonlar yaşlanmayı durdurmaz. Operasyon sonucu görüntünüzde gençleşme sağlanır ancak yaşlanma devam edeceği için belirli bir süre sonra yine kırışmalar ve çizgiler oluşacaktır.

Yüz germe operasyonlarında sağlanan başarının göstergesi sahip olunan mimiklerin korunması ile ortaya çıkar. Yapılan germe işlemleri sonucu kişinin yüz mimik kaslarını hareket ettiren sinirlerin korunması gerekmektedir.  Böylelikle operasyon sonucunda yine gülebilen, tepkiler verebilen ve birçok ifadeyi yansıtabilen bir yüze sahip olmak önemlidir. Aksi halde ifadesiz bir surat hoş olmayacaktır.

Yüz germe operasyonları birkaç saatte tamamlanabilir. Operasyon sonrası yüzde bazı morluklar ve şişlikler olacaktır. Ancak 2 – 4 hafta arasında tamamen yok olacaklardır. Operasyon esnasında dikişler saç içlerine ve kulak arkasına denk getirileceği için yüzde herhangi bir ameliyat izi bulunmamaktadır.

Bu yazı 2164 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM