Yurtdışı Yaralanma ve Hastalıklarla Mücadele İçin 5 Hatırlatma

Paylaş
 

Seyahate çıkmadan önce aklımıza getirmekten kaçınırız, ancak kötü bir böcek veya hayvan ısırığı, kırık bir kemik veya daha kötü bir şey, eğer önceden hazır değilseniz size yüklü bir faturaya neden olabilir.

Her şeyin yabancı olduğu yabancı bir bölgede bir problem ile karşılaşmanız daha zor olabilir. Bu nedenle, yurtdışında tıbbi kriz durumunda ne yapmanız gerektiğini bilmeniz, sadece acil sağlık hizmetine derhal erişmenizi sağlamak için değil, aynı zamanda bütçe tasarrufunuz için de gereklidir.

1. Seyahat ve Sağlık Sigortası Yaptırın

Bu mutlak bir zorunluluktur, ancak şaşırtıcı bir şekilde% 20’lik bir kesim küçük çaplı bir tasarruf yapmak için sağlık sigortası yaptırmadan seyahat etmeyi göze alabilmektedir. Ancak, eğer hastalanırsanız veya yaralarsanız, bu tutumunuz çok yanlış bir ekonomik sonuç doğrabilir. Yurtdışında bir acil durum tedavisi son derece pahalı olabilir.

2. Destinasyon bölgeyi iyi araştırın ve hazırlıklı olun

Musluk suyunu içebilir misin? Aşılar veya sıtma tedavilerine ihtiyacınız var mı? İhtiyaç duyduğunuzda kendi ilaç tedarikinizi getirmeyi unutmayın, ancak ilaçları destekleyecek belgelerinizin olduğundan emin olun ve varış noktanızda yasal olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca, küçük yaralanmaları düzeltmek için küçük bir ilk yardım kiti de yanınızda bulundurun.

Yurtdışı yaralanma ve hastalıklarla mücadele için 5 hatırlatma

3. Küçük hastalık, yaralanma veya diş problemleri

Tur operatörünüz veya oteliniz sizi en yakın hastaneye veya diş hekimine yönlendiriyor olmalıdır. Nerede olduğunuza göre, sağlık personeli İngilizce konuşabilir, ancak eğer İngilizce bilmiyorsanız ve size eşlik edecek yerel dili deneyin. Bazı sigorta poliçeleri, bu tür durumlar için telefon çevirmenleri için de geçerlidir. Ön ödeme yapmak veya en azından kredi kartı sağlamak zorunda kalabilirsiniz. ülkenize geri döndüğünüzde sigortanızla ilgili hak talebinde bulunabilmeniz için tüm makbuzları ve tıbbi belgeleri aldığınızdan emin olun.

Yurtdışında acil dişçilik tedavisi talep ediyorsanız, diş hekiminizden sorunun nedenini teyit etmesini ve talebinizi desteklemeye yardımcı olması için sağlanan tedavinin ayrıntılarını isteyiniz.

4. Acil durumlar ve hastanede kalışlar

Çoğu Avrupa ülkesinde, 911’i veya 112’yi arayarak acil servis alabilirsiniz, ancak oraya gidene kadar yerel numarayı kontrol edin ve telefon defterinize ekleyin. Ciddi durumlarda, derhal seyahat sigortanıza başvurun ve durumu açıklayın. Çoğu, 24 saat acil yardım sağlar ve size en iyi eylem planını önereceklerdir.

5. En yakınınızdaki elçiliğe başvurun

Yurtdışında hastaneye yatırıldıysanız, mümkün olan en kısa sürede en yakınınızdaki elçiliğe başvurmalısınız. Sizinle ve ailenizle veya arkadaşlarınızla temasa geçerek sigorta veya tıbbi tahliye şirketinizle irtibat kuracaktır.

Plures Air ambulans uçak kiralama hizmetinden faydalanmak için dünyanın neresinde olduğunuz ve neresine ulaşacağınızın hiçbir önemi yok. Plures Air sizin için gerekli izinleri sağlayacak, gerekli belgeleri toplayacak ve mümkün olan en çabuk şekilde ya da talep ettiğiniz anda kiralama yapacağınız ambulans uçağı hazır edecektir. Son teknoloji araçlarla donatılmış ambulans uçağımızda deneyimli uçuş personeli ve sağlık ekipleriyle hızlı, konforlu ve güvenli bir şekilde ulaşımın tadını çıkarırsınız.

Detaylı Bilgi: http://www.ambulansucakkiralama.com/ozel-hava-ambulansi

Plures Havacılık
Adres: İstanbul Dünya Ticaret Merkezi – EGS Business Park Blokları No: 9 Yeşilköy – Bakırköy İstanbul / TÜRKİYE
T// +90 212 465 33 32
F// +90 212 465 83 36
http://www.ambulansucakkiralama.com

Bu yazı 1458 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM