Yazın Sıcaklığında Kuruyemişler Nasıl Taze Tutulmalıdır?

Paylaş
 

Taze kuruyemiş lezzetiyle, kokusuyla ve tadıyla bayat kuruyemişten kolayca ayırt edilebilmektedir. Kavurucu yaz sıcaklarında en sağlıklı atıştırmalıklardan biri olan kuruyemiş, mutlaka taze tüketilmelidir. Aksi halde kuruyemiş içindeki mineral, vitamini protein ve diğer besin ögelerinden faydalanmak mümkün olmayacaktır. Kuruyemişler genel olarak uzun süre tazeliğini koruyabilen besinlerdir. Ancak bu noktada mutlaka dikkat edilmesi gereken husus, kuruyemiş çeşitleri için muhafaza etme yöntemleridir.

Kuruyemiş Çeşitleri Nasıl Uzun Süre Tazeliğini Korur?

E-cerez olarak sitemiz www.e-cerez.com üzerinden yapacağınız online kuruyemiş alışverişlerinizde el değmeden, en uygun koşullarda ve paketleme yöntemleri ile kuruyemişlerinizi kapınıza kadar getiriyoruz. Kuruyemişin tazeliğini koruması için hava almayan paketleme yöntemleri ile taptaze ve organik kuruyemişleri üreticen direkt olarak tüketiciye satış yaptığımız için oldukça uygun kuruyemiş fiyatları ile sizlere sunuyor. 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti almıyor, 100 TL ve üzeri her siparişiniz için 3 ara öğünü de sizlere armağan ediyoruz. Kuruyemiş çeşitleri için tazelik, lezzet, doğallık ve organiklik konusunda müşterilerimizden tam puan aldığımız ve tecrübemiz ile kazandığımız güveni asla boşa çıkartmıyor, en lezzetli kuruyemişleri sizlerle buluşturuyoruz. Gıda güvenliğini ön planda tutarak yani tüketilecek olan gıdanın sağlıklı olduğundan emin olmak için, ambalaj kalitesi de dikkat edilmesi gereken en önemli unsurların başında geliyor. Besin açısından kaliteli olan ve tamamen sağlıklı koşullarda üretilmiş doğal ve organik kuruyemiş çeşitleri, kaliteli ambalajlarda satışa sunulması gereken ürünlerdir. Ancak ambalaj kalite için tek faktör değildir. Güvenilir, üretim koşulları bilinen yerlerden kuruyemişler temin edilmelidir. Bu sayede bayatlık gibi durumları endişe etmeye gerek kalmadan afiyetle taze kuruyemişler tüketilebilir. Kuruyemiş çeşitleri nem, ışık ya da hava ile temas ettiğinde kısa sürede bayatlayan ve tazeliğini yitiren ürünlerdir. Bu sebeple de paketli ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Bu şekilde tazelik bakımından ve hijyen bakımından herhangi bir şüpheli durum ortaya çıkmaz. Özellikle yaz sıcaklarında çocukların sağlıksız abur cubur tercihleri yerine taze, faydalı ve besin değeri yüksek kuruyemişleri tercih etmesi en sağlıklı alternatif olacaktır. Yalnızca çocuklar için değil, kilosunu korumak ya da kilo vermek isteyen kişilerin de en çok tercih ettiği alternatif taze kuruyemiş çeşitleri olmaktadır. Bundan dolayı kuruyemişlerin tazeliğini koruması ve düzgün ve kaliteli bir ambalaj ile teslim edilmesi oldukça önemlidir.

Taze Kuruyemiş Çeşitleri Nasıl Muhafaza Edilmeli?

Kuruyemişiniz teslim edildiğinde paket açıldıktan sonra uzun süre tazeliğini korumak adına kuruyemiş, serin, hava almayacak şekilde ve direkt olarak güneş ışığına maruz bırakmadan saklamanız gerekir. Bu şekilde kuruyemişler bir sene boyunca tazeliklerini koruyacaktır. Bayatlamış olan kuruyemişler, nem kaptığı için acı bir tada sahip olur ve tadı ile direkt olarak anlaşılabilir. Bayat kuruyemişler, kuruyemişin doğal olarak sahip olduğu tüm faydaların azalmasına yol açar.

Bu yazı 842 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM