Yara İzleri İçin Krem ve Solüsyon Tavsiyeleri

Paylaş
 

Günlük yaşam içerisinde veya yapılmış bir operasyon sonrasında oluşan yaralar için bazı krem veya solüsyon kullanılmaktadır. Bunların kullanılması oldukça önemlidir.

Özellikle mikrop kapmaması için hekimler tarafından tavsiye edilmektedir. Eskiden açık yara izlerinde kullanıldığında acı ve yakma yapan solüsyonların yerine yakmayan ve her hangi bir acı duymayacağınız ürünler gelmiştir.

Reçetesiz olarak temin edebileceğiniz bir kaç ürün bulunuyor.

Ameliyat İzlerine ve Açık Yaralara Battikon

Bu başlık altında biraz daha detay bilgi vermeye çalışacağız. Öncelikle hastanelerin amaliyathanelerinin demirbaşı dersek yanlış bir ifade olmaz.Kesi yapılacak bölgeye bolca sürülür.Ameliyat sonrasında çıkan bandajdan sonra batikon ile belirli bir süre tedavi devam edilir. Kesilere ve yaralara dıştan uygulanır. Tam olarak Batikon ne işe yarar diye merak ediyorsanız hemen şöyle açıklamaya çalışalım.

Vücut bazı durumlarda mikrop kapmaya çok uygundur.Örneği ameliyat sonrası kesi , yağ bezesinin çıktıktan sonrası , bebeklerin göbek bağı düşmeden öncesi veya açık olan yaralarda bu kapsama girebilir.Bu gibi durumlarda batikon kullanılarak mikropların kırılması ve tamamen yok etmesi sağlanmaktadır.Tabi bu pansuman işlemi sırasında vücut dokularına hiç bir şekilde zarar vermeden yapması ise artı bir avantajdır.

Opsite Nedir ve İşe Yarar

Sprey formunda olarak uygulaması oldukça kolaydır.Sıkıldıktan hemen sonra kısa sürede şeffaf bir film tabakasıdır.Tam olarak nedir ?

Sprey sıkıldıktan sonra yaranın üzerinde bir tabaka oluşturmaktadır.Böylece yara üzerinde su , sürtünme yoluyla oluşabilecek durumlara karşı korunmasını sağlayacaktır.Böylece daha hızlı bir iyileşme süreci işlenmiş olacaktır. Aynı zamanda iyileşme için iyilişmesi için gerekli olan solunuma herhangi bir engel oluşturmamaktadır.

Opsite kullanmak size daha rahat hareket etme imkanı sağlayacaktır.Vücudun her bölgesinde kolayklıkla uygulanabilir.Sprey şeklinde olması ise kullanım rahatlığını artıran bir faktördür.Örnek vercek olursak ayak parmak aralarında ki bir yara için

uygulamak oldukça kolay olacaktır yani en zor noktalara bile uygulanabilir.Hanımlar arasında ağda öncesi kullananlar bile olduğu biliniyor.

Nasıl Kullanılır

  • Uygulama yapılacak bölgenin üzerine dik şekilde tutunuz.
  • 15 santimlik uzaklıktan püskürtme işlemini yapabilirsiniz.
  • İlk kez uygulama yapacağınız bölgeye veya zor bölgeler için bir kaç kez sıkabilirsiniz.

Kaynak :   https://www.neiseyariyor.com

Bu yazı 1495 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM