Yağsız Beslenme Gerçekten Sağlıklı Mıdır?

Paylaş
 

Aşırı yağ tüketimi en çok kalp ve damar hastalıklarını tetiklemekle birlikte, aşırı kilo problemini de destekleyen bir durumdur. Ancak bu konuyu hiç yağ tüketilmemesi gerektiği gibi yorumlayan insanlar büyük bir yanılgıya düşmektedir. Yağsız beslenmek gerçekten sağlıklı mıdır diye merak eden bireyler için bunun doğru olmadığını söylemek gerekiyor. Vücudumuzun  her besine ihtiyaç duyması gibi, sağlıklı yağ türlerine de ihtiyacı vardır.

Elbette katı ve hayvansal katkılı yağlardan uzak durulması en faydalı tercih olacaktır. Zeytinyağı, badem yağı, avokado yağı, fındık yağı gibi yağ türleri vücut açısından çok fayda sağlar. Yağın çıkarıldığı bir beslenme düzeni yüzünden kabızlık problemi çok sık yaşanır. Ayrıca vücut ihtiyaç duyduğu enerjiyi üretemez ve kaslardan tüketmeye başlar. Yağsız kalan bir vücut daha çabuk sürede ve daha şiddetli üşümeler yaşar. Bu nedenle gereken miktarlarda yağ tüketmek fayda sağlayacaktır.

Salatalarda, et ürünlerini pişirirken az miktarda yağ kullanımı ile vücudun günlük yağ ihtiyacı karşılanabilir. Aynı zamanda yağ cildimizi de besler ve daha yumuşak olmasını sağlar.

Bu yazı 1332 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM