Vücut Tipine Göre Bölgesel Yağlanma

Paylaş
 

Bölgesel zayıflama bölgesel yağlanma nedeniyle tercih edilen bir zayıflama yöntemidir. Birçok farklı vücut tipi vardır ve bu tiplerin ideal görünüme ulaşmaları için vücutlarının bazı kısımlarında toplanan yağlarının eritilmesi gerekmektedir. Biraz daha detaylandırmak ve vücut tipine göre bölgesel zayıflama sağlamak için vücudunuzun şeklini bilmeniz gerekmektedir.

Vücudunuz kum saati şeklindeyse, aldığınız kilolar kalçanıza, armutsa basenlerinize, elma ve dikdörtgense göbeğinize yerleşecektir. Bu yüzden yağ açısından fakir beslenmeniz, vücudunuzun şeker yerine yağ yakması için protein ve yeşil sebzeler tüketmeniz metabolizmanızı hızlandıracaktır. Bölgesel zayıflama ameliyatları kilo sorunu olmayan hastaların kalıcı şekle girmelerine yardımcı olur. Ancak egzersizler yeterli gelmeyebileceğinden ameliyat yöntemi tercih edilebilir. Ameliyat sonrasında da kilo almamaya özen gösterilmesi şarttır.

Kilo sorunu olan ideal kilosuna ulaşmakta zorlanan kişiler için ihtiyaç duyulan bölgesel zayıflama yöntemleri profesyonel br spor hocası tarafından da verilebilir. Çok para harcamanıza gerek kalmadan birçok egzersiz yapabilirsiniz. L-carnitin desteği içeren birçok gıda takviyesi de bu süreçte yağ yakımının hızlanmasını sağlayacaktır.

Elma Tipi

Bölgesel zayıflama hareketlerine en çok ihtiyaç duyanlardan olan elma tipinde, yağlar karında birikmiştir. Egzersiz yapılmadığı için yağlanma görülür ve iç organlar da bu yağlanmadan zarar görebilir. Kardiyovasküler bölgesel zayıflama hareketleri yaparak, bu yağların yakımının sağlanması ve kas yapılması gerekir. Kesinlikle beyaz un ve şeker içerek hiçbir yiyecek ve içecek içmemelisiniz.

Armut Tipi

Basenlerin vücudun üst kısmından daha geniş olmasında armut tipi vücuttan bahsedilir. Bisikletten kaçınmalı, koşu, pilates ve yoga egzersizleri yapılmalıdır. Pes etmeden pilates yaparsanız basendeki yağlaran kurtulursunuz. Metabolizma hızlandırıcı bitki çayları tercih ederek ideal kiloya ulaşabilirsiniz. Bölgesel zayıflama için kesinlikle istikrarlı bir spor düzen şart!

Dikdörtgen Vücut

Kıvrımsız olan bu vücut tipinde omuz, bel ve kalçalar aynı genişliğe sahiptir. Bu yüzden bölgesel zayıflama için kardiyovasküler egzersizlerin tercih edilmesi, bel inceltici tekniklerin uygulanması, beyaz ekmekten uzak durulması gerekir.

En Önemlisi Beyaz Undan Uzak Durmak

En önemli konunun beyaz undan uzak durmak olduğunu dile getiren uzmanlar, beyaz un ve bundan yapılan tüm gıdalar, şeker ve şekerli içecek ve tatlılar, katkı maddeli tüm ürünlerden uzak durulması büyük önem taşıyor. Bölgesel zayıflama konusunda egzersizlerin yanı sıra bu şekilde beslenmekten kaçınmak fazlalıkladan kurtulmayı sağlayacaktır. Kilo sorunu olan ve ideal kilosunda olmasına rağmen fazlalıklarından kurtulamayan birçok kişi, sağlıklı beslenerek daha düzgün bir vücuda sahip olduğunu dile getirmektedir.

Bu yazı 1101 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM