Vajinal Akıntı Çeşitleri ve Nedenleri

Paylaş
 

Vajinal Akıntı Çeşitleri ve Nedenleri

Kadınlarda görülen vajinal akıntıların çeşitleri vardır. Normal koşullarda kadınların regl dönemine geçmesi ile birlikte görülen vajinal akıntılar vücudun gerçekleştirdiği türdür. Bu akıntıların belirli sebepleri vardır. Cinsel birleşme sırasında kayganlık sağlama ve cinsel organda sürtünmeden kaynaklanan bir rahatsızlığın olmaması gibi. Bu akıntı şeffaf renkte ve kokusuzdur.

Bir de yumurtlama günlerinde görünen biraz daha yumurta akı kıvamında akıntılar oluşur. Bu da adet dönemine doğru artış göstermektedir. Kokusuzdur, rahatsız etmez .

Vajinanın iltihabına ve ya rahim ağzı iltihaplarına işaret eden bir tür akıntıda mevcuttur. Bu akıntı süt kesiği şeklinde, bazen köpüklü, kötü kokulu ve sarı ve ya yeşilimsi bir akıntıdır. Bu tür iltihaplarda kasık ve bel ağrısı da mevcuttur.

Kokulu akıntılar vajinal bakteri türü rahatsızlıkların habercisidir. Vajinadan gelen peynirimsi ve süt beyaz şeklindeki akıntılar mantar enfeksiyonuna bağlı olabilir.

Akıntıların çoğalması, yapısının değişmesi ve rahatsızlık vermesi durumunda mutlaka doktor muayenesine başvurulması gerekmektedir. Bu şekilde gerekli teşhis konularak tedavinin yapılması kadın sağlığı açısından çok önemlidir.

Bu yazı 2310 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM