Uyku Sorunlarına Dikkat Edin

Paylaş
 

Çağımızın problemleri arasında uyku problemleri listenin başında yer alır. Genelde aşırı stres ve düşüncelerden dolayı insanlar uykusuzluk sorunları çekerler. Bu tür sorunlar genel olarak aşırı iş yoğunluğundan ve aşırı iş stresinden kaynaklanır. Bu sebeple birçok insan uyku sorunu çekerler. Bu uyku sorunları oldukça tehlikelidir. Bu tür sorunlar sağlıklı yaşamı olumsuz olarak etkilemektedir. İyi bir uyku düzeni sağlık için en öneli konudur. Eğer uykularınızı düzenli yaparsanız hiçbir sağlık sorunu ile karşılaşmazsınız.

Gece 1 Den Sonra Çalışan Hormonlar

Vücut uyku halindeyken derin bir dinlenme fırsatı sağlar. Yorgun bünyeler bu sayede rahatça dinlenebilir. Bunun yanında vücut hormonları yatarken daha iyi salgılanır. Bu salgılanan hormonlar arasında en dikkat çekeni kilo kontrolü yapan hormondur. Genel olarak saat 1 den sonra salgılanmaya başlayan bu hormon ancak uyurken salgılanır. Yani kısaca gece 2 den önce uyursanız bu hormon salgılanır ve vücudunuzda kilo kontrolü sağlanır. Bu yüzden sizlerde uyku düzeninize dikkat edin.

Uykusuzluğa Ne İyi Gelir

Uykusuzluk çekenlere ilk önerimiz süt ve süt ürünleridir. Sütlerin içerisinde bulunan yararlı bakteriler sayesinde vücutta bir ağırlık meydana gelir ve zaman içerisinde vücut kendini bırakmaya başlar. Bu sayede uyku sorunlarınızı kolay şekilde halledebilirsiniz. Ayrıca geceleri uyuyamayanları asla tatlı yememizi gerekir. Diyet listelerinin yasaklı yiyeceği olan tatlılar özellikle geceleri yenmemesi gerekir. Eğer tatlılar gece yenirse vücuda kilo ve yağ olarak döner.

Bu yazı 678 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM