Uçuğa Ne İyi Gelir?

Paylaş
 

Başta dudak kuruluğu ve enfeksiyon olmak üzere çok çeşitli sebeplerden özellikle dudaklarda ortaya çıkan uçuklar çok can sıkıcı olabilmektedir.  Bu sorun hemen hemen her insanın hayatında en az bir kere yaşadığı ve çözüm bulmak için çabaladığı bir sağlık problemidir. Siz de uçuk tedavisi için doktora gitmeden önce evinizde çeşitli yöntemler uygulayarak bu sıkıntıdan kurtulabilirsiniz.

Uçuğa İyi Gelen Yöntemler

Eğer uçukla başınız dertteyse paylaşacağımız yöntemler sizin için kurtarıcı olabilir.

  • Buz, uyuşturucu ve nemlendirici etkisi sayesinde uçuğun ağrısının azalmasında ve iyileşmesinde önemli yardımcınız olacaktır.
  • Sarımsağın doğal antibiyotik özelliğinden uçuk tedavisinde de faydalanabilirsiniz. İkiye böldüğünüz sarımsakla uçuk çıkan bölgeye yapacağınız masaj uçuğun geçmesine yardımcı olacaktır.
  • Aloe vera bitkisinden üretilmiş jel ve kremler de uçuğa uygulandığında oldukça etkili bir çözüm olabilmektedir.
  • Nane yağı ve süt de uçuğa iyi gelen yöntemler arasında sayılabilir. Pamuğa süreceğiniz bir miktar süt veya nane yağını uçuklu bölgeye uygulayarak bir süre sonra uçuğunuzun geçmesini sağlayabilirsiniz.

Bunun yanında düzenli beslenmek, stresten uzak durmak, hijyene önem vermek de uçuğun geçmesinde önemli olmaktadır. Eğer bahsettiğimiz yöntemleri uygulamanıza rağmen uçuk geçmiyorsa doktora başvurmanız faydalı olacaktır.

Bu yazı 2214 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Aysun dedi ki:

    Akşam akşam çok kötü bir uçuk çıktı yarında sevgilim ile buluşacaktım önerdiğiniz yöntemleri deniyeceğim inş işe yarar.

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM