Tiroit Bezine Ne iyi Gelir?

Paylaş
 

Tiroit bezi düzgün olarak çalışmadığı zaman hormonlarda dengesizlik meydana gelir. Tiroit problemleri genel olarak iki türlü görülür;

  • Troid bezi yetersiz şekilde hormon ürettiği zaman buna hipotiroidizm denir.
  • Eğer hormonlar çok fazla üretilirse de bu duruma hipertiroidizm denilecektir.

Her iki durumda da bazı dikkat edilecek noktaları öğrenmek gerekiyor. Tiroit bezine ne iyi gelir diye merak edenler için özellikle beslenme alışkanlıkları hakkında bilgiler vermek mümkün. İşlenmiş gıdalardan tamamen kurtulmak, doğadan gelen en doğal besinlerle beslenme alışkanlığını değiştirmek çok önemlidir. A vitamini de tiroit bezine iyi geleceği için kabak, havuç ve papaya tüketimi arttırılabilir.

Yeşil yapraklı sebzeler ve özellikle deniz yosunu da troid bezine çok iyi gelmektedir. Salatalarda bol miktarda ve iyi yıkanmış şekilde kullanılmalıdır. Magnezyum ve potasyum da troid bezine çok iyi gelir ve bu nedenle zencefil tüketimi de arttırılmalıdır.

Bakır oranı yüksek olan yumurta sarısı da tiroit bezine dost olan besinler arasında sayılmaktadır. Protein açısından zengin besinler tüketilmelidir.

Bu yazı 2007 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM