Testosteron Enanthate

Paylaş
 

Testosteron hormonu, kasların normal görünümünden oldukça büyük gözükmesini ve proteinleri daha iyi değerlendirip, protein sentezini arttırmayı hedeflemektedir. Testosteronun yetersiz kalması bakımında ise testosteronun yerine konarak fonksiyonel, psikolojik ve anatomik uygunların belirtileri aynı seviyeye yakın bir dengeye ulaşmaktadır. Ayrıca testosteron enanthate fiyatı steroid çeşitlerine bağlı olarak değişikler göstermektedir.

Vücut geliştirme alanına uzmanlaşmış kişilerin ve performans sporcularının da kullanmış olduğu testosteron temelli steroidlerden bir tanesi olarak biliniyor.

İnsan vücuduna zararlı maddeler içeren bu etken madde, aynı zamanda doğal testosteron seviyesinde azalma görüldüğü tespit edilmiştir. Cinsel işlev bozukluğuna sebebiyet verir ve en önemlisi de dopingdir. Amatör sporcular kesinlikle bu maddeyi kullanmamalıdırlar. Testosteron enanthate, hipogonadizm veya testosteron eksikliği nedeniyle tedavi edilen erkekler için başka bir seçenektir. Bu testosteron formülasyonu, enantat adı verilen bir yağ asidi esterine bağlı testosteron molekülünü de içerir. Bu yağ asidi esteri kan akışına emilimini oldukça düşürür, bu ester olmadan biyo-özdeş testosteron çok yüksek tepe seviyelerine ulaşır ve başlangıç ​​seviyelerine düşmeden önce sadece birkaç saat vücutta kalır.

Bu kılavuz size testosteron enantat hakkında bazı arka plan bilgileri verecek ve hipogonadizminizi veya vücudunuzda düşük testosterona neden olan diğer bir durumu tedavi etmenin doğru seçenek olduğunu gösterecektir.

Testosteron enanthate vücut geliştirme sporuyla uğraşanların çok fazla tercih ettiği ürün olarak bilinir ve testosteron enanthate fiyatı açısından markaya göre değişiklik gösterir. Genellikle bulk kürlerinde tercih edilen bu ürün sayesinde istenilen kas kütlesine testosteron enanthate kürleri ile ulaşım sağlanabilmektedir. O yüzden testosteron enanthate fiyat bakımından steroid markalarına göre farklılık göstermektedir. Nedeni de her markanın kendine göre fiyat politikasının olmasıdır. Kaliteli bir testosteron fiyat bakımından performansla doğru orantılı diyebiliriz.

Testosteron hem erkekler hem de kadınlar tarafından üretilen steroid bir hormon olarak bilinmektedir. Erkeklerde testis bölgesinde, kadınlarda ise yumurtalıklarda yer almaktadır. Testosteron pek çok farklı vücut işlevinden, genel iyilik halinden ve yetersiz oranlardan sorumlu tutulur ve endokrin sistemi de bu durum açısın mustariptir. Ayrıca testosteron enanthate maddesini anlamak için öncelikle testosteron hormonunu anlamak gerekir.

Bu yazı 485 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM