Testosteron Düşüklüğü Belirtileri Nelerdir?

Paylaş
 

Testosteron düşüklüğü 300 nanogramdan daha aşağıya indiğinde saptanmaktadır. Andropoz yani testosteron üretiminin kişide azalması kadınlardaki östrojen hormonunun azalmasının erkeklerde meydana gelişi demektir. Kısacası kadınların östrojen oranının kaybı sonucu menopoz oluşur, erkeklerin testosteron kaybıyla ise andropoz oluşur.  Ancak erkeklerde bu azalma daha yavaş seyreder kadınlara oranla.

Belirtiler oldukça geneldir ve her erkek tarafından genellikle yaşanır. Erkeklerdeki cinsel isteğin azalması meydana gelir. Yaşlanan birçok erkekte olduğu gibi cinsel istek yavaş yavaş azalır. Testosteron seviyesi düşmeye devam ettikçe ise bu isteksizlik hızlanacaktır. Erkeklerde ereksiyon olunması zorlaşacaktır. Cinsel dürtünün azalması sonucunda ereksiyon da meydana gelmeyecektir. Olunamamasının sebebi artık testosteron üretimi azaldığı için nitrik asit üretim mekanizması da uyarılamayacaktır.

Semen miktarı gitgide azalacak, erkekteki kıllar yavaş yavaş dökülecek, kişi artık kendini çok yorgun ve bitkin hissedecek, kasları azalacak, vücut yağında artış meydana gelecek ve ciltte yağlanma artacak son olarak ruh halinde değişimler meydana gelecektir. Bu depresyona girme sebebi dahi doğurabilmektedir. Kişi büyük bir depresyona girebilir.

Bu yazı 1490 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM