Soğuk Lipoliz

Paylaş
 

Cerrahi operasyon gerektirmeden zayıflama yöntemleri arasında yer alan soğuk lipoliz, yağ dondurma işlemine denmektedir. Gerek diyet yaparak gerekse spor ile birlikte zayıflamak amacıyla çabaladığınız fakat belirli bölgelerde kalıcı yağ dokularından kurtulamadığınız bu sorunları, soğuk lipoliz ile kolay ve kısa bir şekilde ortadan kaldırabilirsiniz. Bölgesel olarak ameliyatsız zayıflama yöntemi olan bu uygulama, kişilerde herhangi bir yan etki yaratmamaktadır. Bu işlemin amacı ortadan kaldıramadığınız bölgesel yağları soğutarak vücuttan atmaya dayanmaktadır. Deri altında bulunan yağ hücrelerinin soğutularak işlevsiz hale getirilmesine yarayan bu işlemde, soğuyan yağ hücreleri eriyerek karaciğer ile vücuttan atılmaktadır.

Soğuk lipoliz süresi uygulama yapılacak olan bölgeye göre değişim gösterebilmektedir. Yan etkisi bulunmayan bu işlem ortalama olarak 1 saat sürmektedir. Tek seans uygulanan bu ameliyatsız zayıflama yöntemi, yağ hücrelerinin büzüşmesi, daralması ve vücuttan atılmasına dayanıyor. Kısa süre içerisinde iyileşme etkilerini görebileceğiniz bu uygulama sürecinde, acı veya ağrı hissi yaşamayacaksınız. Sadece kısa süreli kızarıklık ve uyuşukluk meydana getirebilmekte, buda uygulama sonrasında birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçmektedir.

Coolsculpting Nedir?

Coolsculpting nedir derseniz, vücudun bazı bölgelerinde kalıplaşarak birikim yapan yağ dokularının ameliyatsız olarak ortadan kaldırılmasına yarayan bir tedavi yöntemidir. Özellikle doğum ve uzun süre kilo alımı gibi nedenlerle genel olarak karın ve kalça bölgelerinde fazla yağ birikimi meydana gelmektedir. Bu biriken yağ tabakası ise spor veya diyet ile ne kadar çabalasanız da ortadan kalkmamaktadır. Bu yağ birikimlerinin %20’si ile %40’ını ortadan kaldırmanıza yarayan coolsculpting nedir derseniz, sizlere arzu ettiğini vücudu sunacak olan bir tedavi yöntemidir.

Geçmiş zamanlarda sadece ameliyat ile ortadan kaldırabildiğiniz yağlanma sorununuzu cerrahi bir işlem gerektirmeden ortadan kaldırmanıza yarayan coolculpting nedir derseniz, bu uygulama her yaş grubu ve cinsiyet farkı gözetmeksizin herkes tarafından uygulanabilmektedir. Anestezi veya kesi gibi bir işlem barındırmayan bu uygulama hakkında, www.coolclinic.com.tr web sitesinden bilgi alabilirsiniz. FDA onaylı olan bu uygulama, özellikle Hollywood yıldızları tarafından yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

Coolsculpting Nasıl Çalışır?

Coolsculpting nasıl çalışır derseniz de bu uygulama öncesinde uzman bir doktor tarafından uygulama yapılacak olan bölgeler belirlenmelidir. Daha sonra uygulama yapılacak olan bölgeler koruma amaçlı olarak özel bir malzeme ile kaplanmakta ve tek seans süren ameliyatsız zayıflama uygulaması başlamaktadır. Ağrı veya acı hissetmeden zayıflayabileceğiniz bu uygulamada, ilk olarak belirlenen bölgeler cihaz başlığı tarafından taranmaktadır. Ardından vakum ile bölge çekilmekte ve bölge soğutulmaktadır.

Coolsculpting nasıl çalışır derseniz, uygulamada tarama sonrasında bir saat kadar soğutma işlemi sürmekte ve yağ hücreleri kontrollü bir şekilde deforme edilmektedir. Soğuyan yağ hücrelerinin büzüşerek erişmesi ve bu eriyen yağların karaciğer yardımı ile vücuttan atılması olarak bilinen bu işlemde, bölgesel yağlanmalarınızı oradan kaldırabilirsiniz. Coolsculpting nasıl çalışır sorusuna, bu yazımız üzerinden cevap alabilirsiniz. Uygulama etkileri 2. aydan itibaren ortaya çıkmaktadır.

Bu yazı 651 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM