Şişkinlikten Kurtaran Öneriler

Paylaş
 

Şişkinlikten Kurtaran Öneriler

Başınıza adeta bela olan ve sıkıntı yaratan şişkinlik problemini sizlere önereceğimiz yöntemlerle absorbe edebilirsiniz.

Sabahları mutlaka sıcak su ve limon ikilisini tüketmelisiniz.Sindirim sisteminizi uyararak şişkinliğinizi azaltabilirsiniz.

Yoga veya reiki yapmanız hem ruhunuza hem de bedeninize iyi gelecek.

Yavaş yemek yiyerek,besinlerin daha kolay sindirilmesini sağlayabilirsiniz. Yavaş ve küçük lokmalar halinde yemeklerinizi tüketmelisiniz.

Bol bol su içmelisiniz. Toksinleri vücudunuzdan atmanız daha kolay olacaktır. Şişkinliğinin de önüne geçilecektir.

Armut, ananas, muz, avokado gibi bol lifli besinleri tüketin. Sindirim sisteminizi böylelikle fazla yormadan hazım sağlarsınız. Ayrıca da kilo sorununuzun önüne geçebilirsiniz.

Özellikle akşamları yağlı ve tatlı yiyecekler uzak durmalısınız. Karbonhidrat yüklemesiyle birlikte vücudunuzda şişkinlik olacaktır. Bunun yerine su ve meyve suyu tüketebilirsiniz.

Zencefil, tarçın, ada çayı ve melisa gibi bazı bitki çaylarını rahatlıkla tüketebilirsiniz. Sindirim sistemine yardımcı olacaktır.

Yoğurt ve kefir gibi ürünleri sofranızdan eksik etmeyin. Sindirim sisteminizi çalıştıran bu ürünleri mutlaka her gün tüketin. İçeriğindeki kalsiyumla birlikte oldukça faydalı bir içeriğe sahiptirler.

Bu yazı 3363 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM