Sinüzite Ne İyi Gelir?

Paylaş
 

Alın bölgesinde, kaşların ortası ile başlayan bölgede bulunan sinüslerin iltihaplanması neticesinde şiddetli ağrılar ve akıntılar meydana gelebilmektedir. Dış yüzeyden veya iç kısımda meydana gelen akıntılar ve şiddetli ağrılar nedeniyle kişilerin hayatı oldukça olumsuz etkilenmektedir. Böyle bir durumda sinüzit için ameliyatın dahi önerildiği bilinmektedir. Ancak hafif derecede atlatılabilecek olan sinüzite karşı evde bazı reçeteleri uygulayabilirsiniz.

Sizlere sinüzite ne iyi gelir sorusuna yanıt olarak bu uygulamalardan bazı örnekleri paylaşmaya başlayacağız.

Sinüzite Karşı Ne Yapılır?

Sigara içilmemesi ve dumanlı ortamlarda durulmaması gerekmektedir. Aynı şekilde tozlara karşı da hassasiyetin başlayacağını unutmamak gerekmektedir. Trafiğin yoğun olduğu ortamlardan uzaklaşmak ve beslenmeye dikkat etmek gerekmektedir. Burun temizliğinin aksatılmaması ve başın yüksekte tutulduğu bir uyuma şekli de yaşam tarzı içerisinde benimsenmelidir.

Sinüzite İyi Gelen Besinler Nelerdir?

  • C vitamini ağırlıklı beslenmek, midede sorun olmadığında acı tüketmek, bol sarımsaklı çorba hazırlamak ve zencefil tüketmek de sinüzite ne iyi gelir sorusuna verilecek yanıtlardandır.
  • Zencefilin çay olarak tüketilmesi sayesinde kolay olarak sinüzitin iyileştirilmesi sağlanacaktır.
  • Alerjinizin olmadığı besinleri tüketebilir ve düzenli olarak egzersiz yaparak sinüzitin iyileştirilmesi için önlem alabilirsiniz.

Şiddetli baş ağrınız var ise Baş Ağrısı makalemize göz atabilirsiniz.

Bu yazı 1734 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM