Saç Ekiminde Türkiye Başarısı

Paylaş
 

Saç ekim işleminde artık Türkiye dünya ülkeleri arasında çok daha fazla ön plana çıkıyor. Yapılan son araştırmalara göre her ay 5 bin turist, saç ektirmek için rotasını ülkemize çeviriyor. Elbette saç ekim Türkiye için önemli bir sağlık turizmi haline geldi. Hatta sağlık turizmi içerisinde saç ektirmek başlı başına bir sektöre dönüştü demek yanlış olmayacaktır.

Dolayısıyla saç ekim Türkiye için bir gelir kaynağına da dönüştü. Aslında turizm açısından da bu durumun önemli bir yönü var. Çünkü saç ektirmek için ülkemize gelen turistler, Türk yemekleri ile tanışıyor, tarihi bölgeleri geziyor ve dolayısıyla ülkemizde zaman geçirerek, olumlu bir izlenim ile kendi ülkelerine geri dönüyor.

Turistlerin Saç Ekiminde Tercihi Büyük Kentler

Özellikle İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük kentlerin çok daha fazla ilgi gördüğünü de söyleyebiliriz. Çünkü saç ekim Türkiye dendiğinde ön plana çıkan klinikler özellikle bu üç kentte hizmet veriyor. Türkiye’nin imajı açısından da bu ilginin çok büyük önemi bulunuyor. Başarılı bir şekilde saç ekiminin yapılabiliyor olması, kendi ülkesine dönen turistlerin çevrelerine Türkiye’yi tavsiye etmelerini de beraberinde getiriyor.

Bir anlamda bu turistlerin sağlık turizmi bakımından da Türkiye’nin reklamını yaptıklarını söyleyebiliriz. Ülkemize gelenlerin büyük bölümü Orta Doğu ülkelerinde yaşayan turistler oluyor. Aynı zamanda Avrupa ülkelerinden de binlerce kişi her yıl saç ekiminde Türkiye’yi tercih ediyor. Bunun nedenleri arasında ülkemizde uygulama fiyatlarının, Avrupa ülkelerine nazaran daha düşük olması da bulunuyor.

En Çok Tercih Edilen FUE Tekniği Oluyor

Saç ekim teknikleri arasında en çok talep gören ise FUE tekniği oluyor. Çok daha hızlı ve kolay bir şekilde ekimin yapılabiliyor olması, bu alanı araştıran turistlerin FUE tekniğine daha fazla ilgi göstermesini de beraberinde getiriyor. Dolayısıyla FUE tekniğinde ülkemizde hizmet veren firmaların başarılı olmasının da önemli bir payı bulunuyor.

Türkiye’de en çok tercih edilen adresler www.songulalci.com gibi deneyimli klinikler oluyor. Özellikle en yeni teknikleri başarılı bir şekilde uygulayabiliyor olmaları, bu adreslerin turistlerden diğer adreslerden daha fazla ilgi görmesini de sağlıyor.

Bu yazı 1839 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM