Saç Ekimi

Paylaş
 

Genellikle yaşa bağlı olarak ya da genetik faktörlerden dolayı saçlar dökülür. En fazla görülen ise erkek tipi saç dökülmesidir. Saç kaybının yaşanması, ileride hiç saça sahip olunamayacağı anlamına gelmez. Günümüzde oldukça başarılı saç nakilleri ve saç ekimleri yapılmaktadır.

Saç ekimi nasıl yapılır?

Ensenin alt bölgesinden alınan sağlıklı saç kökleri, lokal anesteziyle buradan alınıp sorunlu bölgedeki saçsız alana yerleştirilir. Genellikle ikili veya üçlü gruplar halinde açıklık alanlara saç ekimi yapılır. Saçlı bölgeden alınan canlı saç kökleri, saçsız bölgeye transferi ile gerçekleşen bu işlem, uzman hekim ve ekibi tarafından yapılır.

Saç ekimi ne kadar sürmektedir?

Saç ekim süresi, uygulanacak alana göre 3 ile 5 saat arası sürmekte olup, yaklaşık olarak 15 seans uygulanır.

Saç ekiminde yaş sınırı nedir?

Saç ekim işlemi, genellikle 30 yaşından sonra tercih edilir. Bunun sebebi, erkek tipi saç dökülmesinin bu yaşlarda tamamen kendini belli etmesidir.

Genetik faktörlerden dolayı erken yaşta saç dökülmesi problemi yaşayan kimseler, daha genç yaşlarda da saç nakli yaptırabilir.

Ne kadar zaman sonra yeni saçlar çıkar?

Operasyon sonrasındaki 7 ile 10 gün içinde, başta oluşan kabuklanmalar tamamen dökülür. Kabuklanmanın yok olmasından itibaren, yeni ekilen saçlarda dökülür. Hasta, yaklaşık 1 ay sonra, saç ekiminden önceki haline geri döner. Bundan 3 ay sonra, yeni saçlar çıkmaya başlar. Saç ekimini takip eden 6. ayda, saçlardaki değişim göze çarpmaya başlar. Ekilen saçların yaklaşık olarak %90’ı, 9. ayda tamamen çıkmaya başlar. Bir yılın sonunda ekilen tüm saçların çıkması tamamlanmış olur.

Bu yazı 1840 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM