Saç Ekimi Düşünenler Dikkat!

Paylaş
 

Saç ekimi ülkemizde erkeklerin en çok tercih ettiği estetik cerrahi operasyonların başına geliyor. Yurtiçinden ve özellikle yurtdışından yılda 300 binden fazla talep alan saç ekimi operasyonları ülkemizin bu konudaki başarısını gösteriyor.

Saç dökülmesi, özellikle erkekleri son derece rahatsız eden görsel bir sorundur. Genetik olarak veya sonradan bazı nedenlerle dökülen saçlar ruhsal olarak olumsuz etkilemektedir. Saç dökülmeleri sonucu karşılaşılacak kellik için en etkili ve kısa çözüm ise saç ekimleridir. İnsanların kendi saçlarından üretilen bu çözüm bir hayli talep görmektedir.

Saç ekimleri kesinlikle ciddiye alınması gereken estetik operasyonlardandır. Saç ekim operasyonu öncesinde ve sonrasında kişilerin dikkat etmesi ve özen göstermesi gereken bazı durumlar mevcuttur.  Sağlıklı sonuçların elde edilebilmesi, operasyonların başarılı sonuçlanması ve ekim sonrasında uzun seneler kalıcı saçlara sahip olabilmenin yolu bunlara bağlıdır. Unutulmaması gereken en önemli konu, saç ekimleri geri dönüşü olmayan estetik operasyonlardandır.  Bu nedenle özenli ve dikkatli olunmalıdır.

Saç ekimi operasyonlarında, kişinin genetik olarak dökülmemeye kodlanmış olan saçları kullanılır. Belirlenmiş olan bölgelerden, mikro cerrahi kullanılarak alınan saçlar, özel solüsyonlar içerisinde besletilerek çoğaltılırlar. Daha sonra kendinize ait olan bu saçlar, dökülmenin yaşandığı bölgelere uygun sıklıkta tek tek yerleştirilirler. Oldukça ince ve titiz bir çalışma isteyen bu iş, kesinlikle cerrahlar tarafından yapılmalıdır.

Saç ekimi operasyonlarının sağlıklı ve başarılı olabilmesi için hijyen önemli bir detaydır. Kullanılan malzemelerin ve operasyonların yapıldığı yerlerin steril olması gerekmektedir.

Bu yazı 1817 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM