Saç Ekimi Doktorumun Beklentimi Anladığından Nasıl Emin Olabilirim?

Paylaş
 

Saç ekimi yaptırmaya karar vermem sonrasında yaptığım saç ekim görüşmelerinde kimi zaman doktor kimi zamanda doktor olmayan kişilerin anlattıkları ve vaat ettiklerindeki farklılıklar bu kararımı tekrar düşünmeye itti. Çoğunlukla yüksek kök sayılarının tavsiye edilmesi beni tereddüte düşüren en önemli husustu. Basit bir hesapla Fue saç ekimi tekniği ile 4000 kök sayısının üstünde bir rakamın kökler zarar görmeden ekilebilmesinin pek mümkün olmadığını farkettim.Bununyanısıra ekim alanı olarak çizimi yapılan alanın hemen herkeste aynı şekilde çizildiğini görmem kişiye özel bir planlama yapılmadığını göstermiş oldu.Benim tercihim saç ekimi operasyonumu bir doktorun yapması ve benim beklentilerimi de gözönüne alarak saç ekimi operasyonumu planlamasıdır. Saç ekim sonucum ile ilgili beklentilerimi doktorum ile en iyi nasıl paylaşabilirim?

Sanırım anlattıklarınız saç ekimi kararı veren her erkek ve kadının aklından en az bir kaç kez geçmiştir. Her saç ekim vakasının saç ekimi öncesi yapılacak planlamasının kişiye özel olması çok doğal bir durumdur. Sonuç olarak hiç kimsenin saç dökülmesi, saç sıklığı, yüzünün şekli ve oranları birebir aynı değildir.

Saç ekimi operasyonu için doğru saç ekim merkezini seçerken sürecin bir açık arttırma olmadığını unutmayın. Gerçekçi olmayan vaatlerden uzak durmanızda yarar olacaktır.

Beklentilerinizi öncelikle kendi kafanızda şekillendirin.Kafanızda oluşan beklentilerinizi görsel olarak destekleyebilecek örnek resimler var ise bunlardan yararlanarak doktorunuza amacınızı net olarak anlatın. Saç ekim sonucunuz ile ilgili doktorunuzun anlattıklarını ve sizin beklentilerinizden hangilerini yerine getireceğini dikkatle dinleyin. Sizin taleplerinizden yerine getirmeyeceklerini ve bunların bilimsel sebeplerini sorgulamanız en doğal hakkınızdır. Tüm bu görüşmeleri tabiki bizzat saç ekiminizi yapacak doktor ile gerçekleştirmeniz gerektiğini unutmayın.

Bu yazı 552 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM