Saç Dökülmesi Şampuanı

Paylaş
 

Fiziksel görüntünün en iyi belirleyici özelliklerinden biri olan saçlar, aşırı döküldüğü zaman oldukça rahatsız edici bir sorun olmaktadır. Bunun asıl nedeni ise genetik yatkınlık olmasına rağmen bu sorun birçok farklı sebepten dolayı da ortaya çıkabilir. Sağlıklı saçlara sahip kişilerin bile günde ortalama 50-100 tel arası saçı dökülürken,sağlıksız saçlarda bu rakam çok daha fazladır.

Çeşitli faktörler, vitamin eksikliği veya stres gibi sebeplerden dolayı saç dökülmesi sorunu yaşanmaktadır. Piyasada ise bu konuda pek çok losyon ve şampuan bulunmaktadır.

Saç dökülmesine karşı şampuan almak isteyenler için işte birkaç öneri;

Garlex: İçerisinde bulunan sarımsak özü ve pek çok mineral ve vitamin sayesinde dökülmeyi engelleyen hatta saçı güçlendiren bir yapıya sahip Garlex şampuan çokça tercih edilir. Aslında sarımsak kokusunun olmaması çokça tercih edilme sebeplerindendir diyebiliriz. Sarımsağın saça iyi geldiği herkesçe bilinir ancak kokusu yüzünden de kimse kullanamaz, bu şampuan ile bu sorunu çözebilirsiniz.

Bioxcin: Saçlardaki dökülme problemine yönelik üretilen şampuan, eczane ve büyük marketlerde satılmaktadır. Bayanlar ve erkekler rahatlıkla kullanmaktadır.

Tresan: Isırgan otu içerikli şampuan,dökülme problemini büyük ölçüde azaltmaktadır. Saç telleriniz sertleşir ve dökülmesi durur.

Sebamed: Her cilde uyumlu bir şampuandır. Saç derisini çok iyi temizler ve bakım sağlar.

Folixir: Tamamen bitkisel içeriklidir.Dökülme problemine karşı önlem almak isteyenler de rahatlıkla kullanabilir. Ayrıca, kepeklenme ve yağlanma problemini de çözmektedir.

Alpecin: Erkek tipi dökülme problemine karşı geliştirilmiştir.Kafein etkili bir şampuandır.Genetik dökülmeleri dahi büyük oranda durdurmaktadır.

Bu yazı 2236 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM