Romatizma Hastalığı Nasıl Tedavi Edilir?

Paylaş
 

Romatizma birçok kişi tarafından çok yakınılan bir hastalıktır. Kasları ve kemikleri etkilemektedir. Bu alanları birleştiren bağların hareketi kısıtlaması, kaslarda ve eklemlerde oluşan ağrılar romatizmadandır. Romatizma ile alakalı hastalıklar iltihaplı ve iltihapsız olarak iki gruba ayrılır. Çoğu zaman kişin yürümesine kadar etki eder ve çeşitli şekil bozuklularına sebep olabilmektedir.

İltihap barındırmayan romatizmal hastalıklar içinde kortizon bulunmayan ilaçlar ile ve görülecek fizik tedaviler, ortopedik destekler sayesinde tedaviler gerçekleşebilir. İltihap bulunan romatizmalarda ise birçok hasta tamamen tedavi sayesinde iyileşmesine istinaden birçok hasa ise daha çok şiddetlenen romatizmalardan yakınabilir.

Tedavide güdülen amaç ise hatanın ağrılarını dindirmek ve organların tutulmalarını önleyebilmektir. Akut olan romatizmal hastalıkların döneminde kortizon tedavileri uygulanmaktadır. Ancak bu kortizon alımlarının kısa tutulması hastanın yararınadır. Antiromatizmal ilaçların kullanılmasına rağmen ilerleyen romatizmalarda ise yeni gelişen biyolojik tedavilerin uygulanması olumlu sonuçlara ulaşılmasına sebep olabilir. Bu romatizmalar karşısında hastada bulunan romatizma iltihaplı ise organların (kalp, akciğer…) sağlığı ve çalışması dikkatli bir gözleme ihtiyaç duydurur. Mutlaka düzenli organların kontrolü yapılmalıdır.

Bu yazı 330 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM