Regl Şişkinliğine Karşı Öneriler

Paylaş
 

Regl döneminde pek çok kadının şişkinlik, gerginlik ve ağrı gibi şikayetleri vardır. Bu tür sıkıntılar yaşayan kadınların bu özel dönemde çeşitli aktivitelerde bulunmaktan çok uzak olmalarına neden olan ve neredeyse yatağa bağlayacak kadar şiddetli olan şikayetleri olabilmektedir. Regl şişkinliği için yapılabilecek bazı öneriler ise şöyledir;

Gazlı İçeceklerden Uzak Durun

Asitli ve gazlı içecekler çok fazla sıkıntı yaratan ve şişkinliği tetikleyen unsurlardır. Bu nedenle de özellikle regl döneminde bu tarz içeceklerden uzak durarak günde en az 2.5 litre su içmek regl şişkinliğini önleyerek büyük ölçüde rahatlatacaktır.

Tuzu Azaltın

Yemeklere bu dönemde ekstra tuz atmak çok zararlıdır ve mümkün olabildiğince tuz kullanılmamalıdır. Vücudun aşırı şekilde su tutmasına neden olan tuz, regl şişkinliğini iki katına çıkaran bir durumdur. Başta İşlenmiş etler, bisküvi, turşu ketçap ve salata sosları gibi aşırı tuz içeren besinlerden kaçınmak önemlidir. Regl şişkinliği için sindirime yardımcı yoğurt, sebze, meyve, ceviz, fındık ve kaju gibi atıştırmalıklar tercih edilmelidir.

Yürüyüş Yapın

Regl şişkinliği için sorunların çözümüne yardımcı olan aktivitelerde bulunmak gereklidir. Kısa da olsa yürüyüşler yapmak, bisiklete binmek veya yoga gibi meditasyonları tercih etmek şişkinlik ve gerginliğin azalmasına ve kasların rahatlamasına yardımcı olacaktır.

Bu yazı 843 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM