Regl Dönemi Problemleri İçin Basit Çözüm Önerileri

Paylaş
 

Regl Dönemi Problemleri İçin Basit Çözüm Önerileri

Her kadının hayatında en az birkaç sefer yaşadığı ağrılı ve sıkıntılı problemlerle birlikte regl dönemi bir işkenceye dönüşebilmektedir. Bu dönemde vücudunuzda yaşanan değişimler ile yeterince sıkıntılı anlar yaşamınıza rağmen bir de ağrılı ve depresif bir dönem geçirmek istemeyebilirsiniz.

Yoga

Hayatınızın bir döneminde yoga yaptıysanız bu yöntemin ne kadar da faydalı olduğunu biliyorsunuzdur. Yoga, menstrual problemlerle başa çıkmanızda oldukça yardımcıdır. Her gün bir kaç dakika yoga uzmanlar tarafından önerilmektedir. Regl döneminde yoga asanalarından uzak durmanız önemlidir.

Hindistan Cevizi Suyu

Hindistan cevizi suyu, potasyum, c vitamini ve glikoz açısından oldukça zengindir. Hindistan cevizi suyu regl problemleri için çok faydalıdır, özellikle de kanamalar yoğun ve fazla ise. Regl döneminde bir fincan hindistan cevizi suyuna yarım çorba kaşığı toz şeker koyarak tüketmeniz tavsiye edilmektedir içiniz.

Papatya Çayı

Papatya çayının sağlık ve güzellik açısından pek çok faydası vardır. Asya, Avrupa ve Amerika’da yaygın bir kullanımı vardır. Papatya çayı ferahlatıcı tadı ve içeriğiyle regl problemlerinizin çözümüne de yardımcı olur ve menstrual krampları geçirmek konusunda oldukça etkilidir.

Sıcak Su Torbası

Bu yöntemi bilmeyeniniz yoktur. En kolay etki gösteren sıcak su ile menstrual kramplarınızı en aza indirgeyebilirsiniz. Önemli olan sıcaklık konusunda dikkatli olmanızdır.

Bu yazı 1734 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM