Regl Ağrıları İçin Tedavi Yöntemleri

Paylaş
 

Menopoz dönemine kadar olan süreçte pek çok kadının en büyük kabuslarından birisi olan regl ağrıları, zaman zaman oldukça fazla şiddetlenerek hayatı zindan edebilecek seviyelere gelebilmektedirler. Her ay kendini tekrar eden bir döngü olan regl sürecinde yaşanan ağrı problemlerinden yakınan ve bu ağrıları hafifletmek isteyen bayanlar, regl ağrıları için tedavi yöntemlerini deneyerek kısa sürede ağrı problemleri üzerinde etkili sonuçlar alabilmektedirler.

 

Regl Ağrılarında Tedavi Yöntemleri

  • Regl ağrıları için tedavi yöntemlerinde ilk sırada ağrının başlayacağının hissedildiği zamanlarda istirahat haline geçilmesi ve çok da güçlü olmayan bir ağrı kesici alınması önerilmektedir. Çünkü regl ağrıları konusunda ağrı kesiciler en çok sancılar yeni başlamışken uygulandıklarında etkili olabilmektedirler.
  • Regl ağrılarında ağrıyan bölgeyi ovalamak ve bu bölge üzerine sıcak su torbaları koymak kasları gevşetme özelliği sayesinde ağrı hafifletici etki gösterebilmektedir.
  • Regl ağrılarının şiddetlendiği durumlarda yapılabilecek olan sıcağa yakın ılık bir duş sonrasında uyumak da yine ağrı azaltıcı olarak tavsiye edilebilmektedir.
  • Ahududu ve zencefilin regl ağrıları üzerinde ciddi derecede olumlu etkileri olduğu bilinmektedir. Bu nedenle bu besinlerin çaylarının tüketilmesiyle birkaç saat içerisinde ağrı giderici etkilerinin görülmeye başlanması sağlanabilmektedir.
  • Regl ağrıları için tedavi yöntemlerinde uygulanan başka bir teknikte açma ve germe egzersizleri olarak da bilinen hafif egzersizler sayesinde regl ağrıları hafifletilebilmekte ve kadınların kendilerini çok daha iyi hissetmelerine imkan verilebilmektedir.
Bu yazı 1382 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM