Refleksoloji: Vücuttaki Kötü Enerjiden Kurtulmanın En Keyifli Yolu

Paylaş
 

Refleksoloji, ayaklardaki, ellerdeki ve kulaklardaki özel bölgelere baskı uygulanarak masaj yapılmasıdır. Refleksolojinin genellikle rahatlatıcı etkisi vardır ve stresi azaltmaya yardımcı olabilir. Refleksolojinin arkasındaki teori, ayak bölgelerinin vücudun organları ve sistemleriyle bağlantılı olmasıdır. Ayağa uygulanan basıncın vücudun ilgili bölgesine rahatlama ve iyileşme getireceğine inanılmaktadır.

Refleksolojide belirli alanlara baskı uygulanırken ayak haritaları kullanılır. Refleksoloji bazen diğer uygulamalı terapilerle birleştirilir. Çeşitli çalışmalar refleksolojinin ağrı, stres ve anksiyete gibi psikolojik semptomları azaltabildiğini ve rahatlama ve uyku kalitesini yükseltebildiğini göstermiştir. Yan etkisinin bulunmamasıyla da refleksoloji son yıllarda oldukça rağbet görmektedir.

Refleksoloji, baş ağrılarından sinüs sorunlarına ve mide sorunlarına kadar her şeyi ele alabilir. Bir alan uyarıldığında hassasiyet yaşanırsa, genellikle ilgili organdaki bedensel zayıflık veya dengesizliklere işaret eder. Sinir uçlarının tekrarlanan baskısı ve manipülasyonu ile refleksoloji, bloke olmuş enerji kanallarının temizlenmesine yardımcı olabilir. Bunu kan akışını, besin maddelerini ve sinir uyarılarını hareket ettirerek yapar. Sonuç olarak vücuttaki kötü enerjiyi atarak genel sağlığı ve dengeyi iyileştirir.

Refleksolojinin Avantajları

Refleksoloji, daha az stresli, daha rahat ve daha enerjik hissetmeye yardımcı olur. Vücudu toksinlerden arındırır, bağışıklık sistemini güçlendirir, dolaşımı artırır, iyileşmeyi teşvik eder ve dengeleme enerjisini artırır. Ayrıca belirli sağlık sorunlarının da tedavisinde yardımcı terapi olarak kullanılabilir.

Hastalıkların varlığında refleksolojinin faydaları tedavi sürecinde psikolojik durumun öneminden kaynaklanır. Tüm tedavilerde stres, hastalık süresini uzatır ve semptomları şiddetlendirir. Refleksolojinin kötü enerjiyi boşaltması, hastalara tedavi esnasında benzersiz bir moral sağlar.

Ayrıca refleksoloji, kalp ameliyatı geçiren kişilerde endişe bozukluğu, artrit ağrısı, yorgunluk ve rahatsız edici cilt sorunları, kanserin neden olduğu duygusal ve fiziksel ağrı, sinüs sorunları, sırt ağrısı ve kabızlık için de kullanılır.

Rekleksolojinin avantajları ayak bakımıyla birlikte kullanılması durumunda artar. Ortalama 1 saat süren bir seansta genellikle problemin olduğu bölgelere odaklanılır. Tedavi her ne kadar özelleştirilmiş olsa sonuçları genel sağlığı iyileştirir. Refleksolojiden önce yapılan tırnak bakımı ve nasır tedavisi işlem hedeflerine daha kolay ulaşmayı ve daha uzun süreli etkiyi sağlar. Tırnak bakımı, kişisel bakımının önemli bir parçasıdır ve kişiye temiz bir görünüm kazandırır. Tırnak bakımının estetik faydalarının yanı sıra tırnak altlarının temizlenmesiyle enfeksiyonlara neden olabilecek bakteri oluşumunu azaltır. Tırnak bakımı ve nasır tedavisi birlikte olduğundaysa kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olarak vücuttaki ağrıları ve bölgesel üşümeleri azaltır, ayak sağlığını artırır ve mantar gibi bulaşıcılardan etkilenme olasılığını düşürür. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda tırnak bakımı ve nasır tedavisinin refleksolojiyle birlikte kullanılmasıyla amaçlanan enerji dengeleme ve kötü enerjiden kurtulma hedefleri çok daha kolay ulaşılabilir hale gelir.

Sizi tanımak ve refleksolojinin sizin için doğru olduğundan emin olmak için terapist, sağlığınız, diyetiniz, yaşam tarzınız ve sahip olduğunuz tüm hastalıklar veya belirtiler hakkında sorular sorarak başlayacaktır. Cevaplarınız ayaklarınız, elleriniz, kulaklarınız veya bunların bir kombinasyonu üzerinde çalışıp çalışmayacağına karar vermelerine yardımcı olacaktır. Bu aynı zamanda sizin de soruları sormanızın tam zamanıdır.

Refleksoloji hizmeti almadan önce terapistinizin konu hakkında bilgili ve tecrübeli olmasına dikkat etmeniz gerekir. Maalesef refleksoloji adı altında ayak masajı yapan yerler mevcuttur. Bu sebeple güvendiğiniz bir yere gitmekte fayda vardır. Beautyderm’in Bakırköy Güzellik Merkezi ile deneyimli bir ekibin önderliğinde refleksoloji hizmeti alabilir ve aldığınız hizmetin kalitesinden emin olabilirsiniz. Ayırca Beautyderm, ilgili personelleriyle sizi süreç boyunca bilgilendirir ve sizi de sürece dâhil eder. Unutmayın ki refleksoloji düzenli bir şekilde yapıldığında vücuda enerjiyi dengeli biçimde yayar ve vücuttaki negatif enerjileri tamamen uzaklaştırır.

Bu yazı 443 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM