Rahim Kanseri ve Belirtileri

Paylaş
 

Kanser hastalığı; vücut hücrelerinin  anormal bir şekilde bölünmesi ve büyümesi sonucu oluşan bir rahatsızlıktır.  Hücrelerin vücudun her hangi bir yerinde bölünmesi ve büyümesi sonucunda  sağlıklı olan hücreler işlevini yitirerek kötü hücrelere dönüşür. Bu durum rahimde meydana gelen kontrolsüz ve anormal büyüme sonu rahim kanseri meydana gelir.  Rahim oluşan kanser; rahim içi kanseri, rahim içi doku kanserinden oluşur. Rahim kanseri oluştuğunda tedaviye cevap vermediğinde rahmin alınması durumu söz konusudur.

Rahim Kanseri Belirtileri

Rahim kanserinin çok bariz belirtileri olduğu gibi basit anlayamacağınız belirtileri de vardır. Anormal bir kanama olması, lekelenme olması, vajinal akıntıların meydana gelmesi gibi belirtiler gözle görülebilir belirtilerdir. Ayrıca cinsel ilişki sırasında zorlanma, cinsel ilişki sonrası karın ağrısı yaşama, rahatsızlık hissi gibi belirtiler rahim kanseri belirtileridir.

Menopoz dönemine özgü belirtiler ise; menopoz süresinin 1 yılı aşmasından sonra kanama olması, 21 günde bir görülen adet kanaması, 7 günden uzun süren adet dönemi, karın şişliği gibi belirtiler de rahim kanserinin belirtileridir.

Meme Kanseri için Şüpheci olun Sağlığınızı Koruyun
Meme kanseri Tedavisi ve Uygulanan yöntemler

Bu yazı 1602 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM