Ozon Tedavisi Nedir?

Paylaş
 

Son dönemlerde daha fazla adından söz ettiren ozon tedavisi, bel ve boyun fıtığı için uygulanan bir uygulamadır. Fıtığa neden olan bölge içerisine ozon gazının gönderilmesi ile birlikte orada yer alan diskin rahatlatılması, böylelikle hastaların fıtık sorunundan kurtulması hedeflenir.

Diskosan yöntemi ile ozon gazı ilgili bölgeye enjekte edilir. Enjekte işlemini sağlamak için birçok elektronik cihaz ameliyat şartları içerisinde kullanıma sunulur. Tamamen steril ve sağlıklı şartlar altında bu işlemler gerçekleştirilmektedir. Fıtık açısından en geçerli ve sağlıklı çözüm önerilerinin de başında gelmektedir.

Fıtık ile birlikte diz kireçlenmeleri için de ozon tedavisi işe yarar. Yine aynı yöntemler ile kireçlenmenin engellenmesi ve bölgenin sağlıklı hale getirilmesi sağlanmaktadır. Bu işlemler de aynı cerrahi şartlar altında uygulanır ve risk içermez. Ozon tedavisi sayesinde geçirilen fıtık ve kireçlenme ile birlikte, eklem ağrıları da büyük ölçüde son bulacaktır ve romatizma riski de ortadan kalkacaktır. Elbette hastaların erken teşhis ile birlikte bu yönteme başvurması gerekmektedir. Doktor kontrolünde onay verildiği zaman uygulanabilen bir tedavi yöntemi olma özelliği de gösterir.

Bu yazı 1379 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM