Öfke Kontrolü Nasıl Yapılır?

Paylaş
 

Son zamanlarda stresin hayatımızı daha fazla etkilemesi ve hayat şartlarının zorlaşması gibi nedenlerden dolayı insanlarda bir gerginlik hali ve öfke patlamaları sorunları daha sık yaşanmaya başladı. Öfke patlamalarınız eğer çevrenizdeki insanlara istemeden de zarar vermenize neden oluyorsa öfkeyle mücadele etme zamanınız çoktan gelmiş demektir.

Öfke,hayatımızda vardır.Öfke ve stresi hayatımızdan tamamen asla atamayız. Burada önemli olan şey ise öfkemizi kontrol altına almak ve öfkemizi istediğimiz gibi yönlendirebilmemizdir. Öfke kontrolsüz bir güç olmaya başladığımda ise herkese zarar vermeye başlayacaktır.Kontrol edilemez olan hiç bir güç aslında güç değildir.

Öfkemizi kontrol altına almak için uğraşabiliriz. Örneğin;öfkeli bir anımızda içinizden ona kadar saymak bir belki yardımcı olabilir. En azından sizi o an rahatlatabilir ve gevşemenize destek olabilir.

Öfkeli olduğunuz anlarda genellikle ortamdan uzaklaşmak diğer en iyi çözüm yolu olabilir.  Aslında öfke kontrolü kişiden kişiye doğal olarak değişiklik gösterebilir ve size rahatlatan şeyi siz kendiniz bulabilirsiniz.

Öfke kontrolünde önemli olan öfkelendiğiniz anı ve şeyleri hemen fark etmektir. Çünkü çoğu kişi bu anın ve öfkesinin farkına bile varmaz. Öfkenizi kontrol etmek için öfkenizi bunu yenmeyi öğrenmeli ve sizi öfkenizden uzaklaştıracak yöntemi tespit etmeniz gerçekten çok önemlidir.

Bu yazı 2282 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM