Mide Üşütmesine Ne İyi Gelir?

Paylaş
 

Tıpta gastroenterit adıyla bilinen mide üşütmesine virüs ve bakteriler yol açabildiği gibi bazı parazit türleri de neden olabilmektedir. Mide üşütmesinin çoğunlukla soğuk besinlerin ya da içeceklerin tüketilmesinden kaynaklandığı düşünülse de durum sanıldığı kadar basit değildir. Çünkü mide üşütmesi hastalığı vücutta virüs, bakteri ve parazit gibi zararlıların çok fazla üremesi sonucunda meydana gelmektedir. Mide üşütmesinin ishal, karın ağrısı midede oluşan yanmalar, yüksek ateş, kötü ağzı kokuları, kusma, mide bulantıları ve iştahsızlık gibi belirtileri bulunmaktadır. Peki sağlığımızı olumsuz etkileyen mide üşütmesine ne iyi gelir? Bu yazımızda sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğiz.

Mide Üşütmesine İyi Gelen Yöntemler

  • Mide üşütmesine faydalı gelen besinlerin başında yemeklerin vazgeçilmezi sarımsak gelmektedir. Çünkü sarımsak sahip olduğu antibakteriyel ve antiviral özelliği nedeniyle özellikle soğuk algınlığına bağlı meydana gelen mide üşütmelerinde etkilidir. Mide üşütmesine iyi gelmesi amacıyla sarımsağı bütün olarak yutabilir ya da çiğneyerek yiyebilirsiniz.
  • Doğal bir antibiyotik olan bal mide üşütmelerinde faydası büyük olan bir diğer besindir. Hastalığın etkilerini azaltmak amacıyla doğal limonsuyu ve bal karışımı sabah ve akşam düzenli olarak içilebilir.
  • Besleyici içeriğiyle tam bir vitamin deposu olan tavuk çorbası bağışıklık sisteminin güçlenmesinde dolasıyla mide üşütmelerinin geçmesinde oldukça etkilidir.

Kırmızı soğan antibiyotik içerdiğinden dolayı mide üşütmelerine neden olan virüslerin yok olmasında önemi büyük olan bir besindir.

Bu yazı 2372 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM