Mide Şişkinliğine Ne İyi Gelir?

Paylaş
 

Nefis bir akşam yemeğinden sonra mide şişkinliği yaşamak son derece rahatsızlık verici bir durumdur. Bu rahatsızlık veren durumu önlemek ya da tedavi etmek için kişisel olarak bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Örneğin; asitli içecekleri tükettikten sonra mide şişkinliği ortaya çıkıyorsa kişinin asitli içecek tüketmemesi gerekir. Benzer şeklide her hangi bir besin ya da içecekten kaynaklanan mide şişkinliği sorununu bu besinden uzak durarak çözmek mümkündür.

Dikkatli olunmasına karşılık yine de mide şişkinliği sorunu yaşayanlar için mide şişkinliğine iyi gelen besinler ve içecekler aşağıdaki gibidir.

Papatya Çayı: Sinir kasları gibi mide kaslarının da gevşemesi için papatya çayı tüketilebilir.

Çay veya Kahve: Mide için zaman zaman zararlı olduğu yönünde bilgiler verilse de çay ve kahve yemeklerden sonra tüketildiğinde daha başlamadan mide şişkinliğini önleme özelliğindedir.

​Yoğurt: Tüketilen besinlerin daha çabuk sindirilmesini sağlayan yoğurt, yemeklerin yanında tüketildiğinde mide şişkinliğini önler.

Zencefil: Mide rahatsızlıkları için zencefil ve zencefil çayı tüketilebilir. Her iki türlü de mide şişkinliği ve diğer mide problemleri için olumlu etkisi vardır.

Limon: Mide ülseri ve şişkinlik için limon suyundan faydalanılabilir. Midede şişkinlik hissedildiğinde bir adet limonun suyunu sıkıp bir bardak su ile karıştırıp tüketebilirsiniz.

Yukarıda verdiğimiz besinler ve içecekler ile yemeklerden sonra yaşanan mide şişkinliğini önleyebilirsiniz. Ancak bu sorun çok sık tekrar ediyor ve sizi çok rahatsız ediyorsa mutlaka bir doktora danışmanızda fayda vardır.

Bu yazı 1210 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM