Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?

Paylaş
 

Mide bulantınız uzun süreli ise bir hekime başvurmanız gerekmektedir. Mide bulantısına nane çayı, temiz hava, su, limon gibi olgular sizi ferahlatacak ve rahatlatacaktır.

Mide bulantısının birçok nedeni olabilir. Fazla hareketten kaynaklı, deniz tutulması, korku ve stresten dolayı, gebelikte, şeker hastalıklarında, fazla alkol ve uyuşturucu tüketiminden dolayı mide bulantısı yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda mide bulantısı beraberinde kusmada meydana getirebilir. Tedavi edilirken de bunları dikkate almalıyız.

Nane çayının yanında mide bulantısına iyi gelebilecek bir diğer içecek ise sudur. Sıvı kaybı da sizde bulantıya neden olabilir. Bu yüzde su tüketimimize önem göstermeliyiz.

Protein eksikliğinden dolayıda mide bulantımızın olabileceğini biliyor muydunuz? Bunu önlemek içinde bol bol badem, fındık, fıstık gibi kuru yemişlerden  tüketebiliriz.

Zencefil içeren şeker veya zencefilden yaptığımız çayda mide bulantınızı hafifletecektir. Zencefili illaki yemenize bile gerek yok. Zencefil kokusu da sizi rahatlatacaktır.

Mideniz bulandığında tuzlu kraker ve bisküviler tükettiğinizde sizi tutacaktır.

Çok fazla yorgunluk ve ayakta durmakta midenizi bulandırmış olabilir. Böyle hissettiğinizde kendinize zaman ayırıp dinlenmeniz gerekmektedir. Yatağa uzanmak, uyumak size iyi gelecektir.

Bu yazı 2645 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM