Meme Kanseri Belirtileri

Paylaş
 

Meme kanseri çoğunluğu kadınlarda görülen nadiren olsa da erkeklerinde yaşamış olduğu bir kanser türüdür. Göğüs kanseri belirtileri için aşağıdaki maddeleri mutlaka okuyun ve gerekiyorsa kontrolden geçin. Aynı zamanda bu hastalık göğüs kanseri olarak ta adlandırılmaktadır.

Meme kanseri belirtileri

Meme kanserinin en sık görülen belirtileri memede kitledir. Hastaların büyük bir çoğunluğu memede kitle yakınmasından dolayı doktorlara başvurmaktadır.

Bunun dışında memeden gelen akıntılar olabilir bazı akıntılar doktorların teşhisi için çok önemli olabilmektedir.

Meme cildinde değişikler meydana gelebilir. Meme bölgesinde içeriye doğru bir çukurlaşma meydana gelebilir. Buna memede çekilme de denilebilir. Meme başında bir çekilme meydana gelebilir.

Meme başında değişiklikler olabilir. Önemli bir meme başı değişikliği de egzama gibi kabuklu bir lezyon görülebilir. Hatta hastaların bir kısmı bu rahatsızlığın egzama ( deri hastalıkları ) olduğunu düşünebilir bu nedenle kesinlikle uzman doktora başvurmanız gerekmektedir.

Koltuk altı bölgelerinde ellerinize sert bezeler gelebilir buda önemli bir belirtidir.

Memede kızarıklık görülebilir. Meme kızarıklığı iltihap belirtileri gibidir hemen kızarır ve şişer. Hastalar ise bu durumda memede bir enfeksiyon oluştuğunu düşünebilir. Ancak bütün bu maddeler inflamatuar meme kanseri belirtileridir.

İleri yaşlarda ise meme ciltlerinde büyük bir kısmı kırmızı renklerde olan sertlikler meydana da gelebilir buda meme kanseri için önemli bir belirtidir.

meme-kanseri belirtileri

meme-kanseri belirtileri

Bu belirtiler aynı zamanda egzama belirtileri ( deri hastalıkları belirtileri ) de olabilir. Ancak daha çok bu belirtiler meme kanserini işaret etmektedir.

Bu belirtilerinden herhangi birini yaşıyorsanız, yaşadıysanız veya benzeri sorunlar varsa meme cildinizde mutlaka uzman doktorlar tarafından kontrol edilin.

Yazar ; Burcu Görel

Kaynak ; Prof.Dr. Cihan Uras

Bu yazı 4274 kere okundu.
 • Site Yorum

7 adet yorum var.

 1. serpil dedi ki:

  allah kimsenın basına bu tarz cıddı sorunlar vermesın gercekten zor. Allaha sukretmek lazım her zaman her halımız ıcın

 2. mutsuz dedi ki:

  Evlerden uzak aman Allah’ım. Ailemde hiç bu rahatsızlığı yaşayan olmadı, bu nedenle riskim daha az ama yine de ara ara aklıma geliyor 🙁

 3. aysu dedi ki:

  Allah kimsenin başına vermesin , çok zor birşey. paylaşım içinde teşekkürler..

 4. ekrem dedi ki:

  Allah kimsenin başına bu tarz hastalıklar vermesin. Halimize şükretmekten aciziz açıkçası…paylaşım içinde teşekkürler sonuna kadar okudum ilgiyle

 5. İlker dedi ki:

  güzel ve yararlı bir konu Allah’a sükür çevremde de bu tarz bir rahatsız olan yok yada en azından ben bilmiyorum ama dikkat edilmesi gereken bir konu ve bunu paylaştığınız içinde teşekkürler

 6. mars dedi ki:

  en önemlisi bildiğim kadarıyla şekil bozukluğunuda yol açıyor.ayrıca gerçekten benimde araştırmalarıma göre en emin olacağınız nokta göğüs içerisinde oluşan beze (kitle).eğer böyle bir sorununuz varsa tıbbi hekimlere görünmekte fayda var.

 7. Senem dedi ki:

  Önemli bir konuya değinmişsiniz Allaha şükür öyle bir sorunum yok ama yinede bilgili olmak lazım paylaşım içinde teşekkürler

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM