Meme Estetiği

Paylaş
 

Ani kilo alıp verme, yaşlılık, hamilelik, emzirme, yer çekimi ve genetik yatkınlık nedenleriyle memede sarkmalar oluşabilir. Bunun yanı sıra, olduğundan küçük veya büyük meme yapısı olan kadınlar vardır.

Meme dokusunda veya derisinde de problemler oluşabilmektedir. Bu gibi sorunlar nedeni ile yapılan meme estetiği, hızla gelişen estetik cerrahilerle tedavi edilebiliyor.

Kimler meme estetiği ameliyatı olabilir?

Bir memesi diğerine göre daha aşağıda ve asimetrik olanlar, memesi sarkmış ve sönmüş olanlar, doğuştan küçük memeye sahip olanlar, bir hastalık sonucu göğsü alınmış olanlar ve memeleri büyük olanlara meme estetik ameliyatı yapılmaktadır.

Meme estetiği ameliyatları nasıl yapılır?

Genel anestezi altında yapılan ameliyatlarda, uygulanacak cerrahi yönteme göre süre değişmektedir. Meme dikleştirme, meme küçültme ve protez işlemlerinde ortalama olarak 45 dakika ile 4 saat arasında operasyon sürmektedir. Meme altından, meme ucundan veya koltuk altından yapılan cerrahi işlemler, en az iz kalacak şekilde yapılmaktadır. Meme küçültme operasyonları, meme büyütme ve dikleştirme operasyonlarına göre daha geniş kapsamlı ve daha uzun süreli, riskli ameliyatlardır. İyileşme süreci de, diğer uygulamalara göre daha uzun sürer.

Ameliyat sonrası iz kalır mı?

İz olmadan hiçbir ameliyat olmaz. Meme dikleştirme ve meme büyütme operasyonlarında, ilk başta belirgin olarak görülen izler, zaman geçtikçe soluklaşmaya ve belirsizleşmeye başlar. Meme küçültme operasyonlarında, meme başı etrafında ve altında iz kalır. Hastanın iyileşme süresine ve hızına göre, izlerin boyutu da değişebilir.

Operasyon sonrası his kaybı olur mu? Doğum ve emzirme de bir problem yaşanır mı?

Her hangi bir his kaybı görülmez. Doğum yapmakta veya bebek emzirmekte her hangi bir sorunla karşılaşılmaz.

Bu yazı 2024 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM