Meme Büyütme Estetiği

Paylaş
 

Göğüsler yüzyıllardır kadınlar için; dişiliği, anneliği ve vücut seksapalitesini gösteren en önemli organlardan birisi olmuştur. Geçmiş yıllarda, meme büyütme (göğüs büyütme) gibi estetik ameliyatlara toplumda çok hoş gözle bakılmazken, günümüzde bu tabular büyük ölçüde yıkılmıştır. Göğüslerin doğuştan küçük veya asimetrik görünüme sahip olması kadınlarda özgüven eksikliğine, kendini rahat ifade edememe ve bir takım psikolojik sorunlara yol açabilmektedir.

Ayrıca doğum sonrası süt vermeye bağlı olarak göğüs dokusunun boşalması, aşırı kilo alıp vermeler göğüslerde küçülmeye veya sarkmalara neden olabilmektedir. Tüm bu değişimler kadınlarda, artık eskisi gibi güzel ve dişi görünmeme kaygısı uyandırarak mutsuz olmaya neden olabilmektedir.

Tüm bu nedenlerle kadınlar artık estetik meme büyütme ameliyatlarına daha sıcak bakmakta ve kendilerini daha iyi hissederek özel, sosyal ve iş yaşamlarına daha rahat adaptasyon sağlayabilmektedirler.

Meme büyütme estetiği ameliyatları, kadınlarda sadece estetik görünümü sağlamak maksatlı estetik ameliyatlar değil, aynı zamanda psikolojik bir ihtiyaç da olabilmektedir. Kadınların kendilerini dişi ve güzel hissetmeleri onların iş ve sosyal hayatlarında daha aktif ve başarılı, özel hayatlarında daha kendine güvenli ve mutlu olabilmelerini sağlayabilmektedir.

Op Dr Ercan Demiray, “ Geçmiş yıllarda, kliniğimize göğüs büyütme estetiği amaçlı gelen bayanlar ameliyat sonrası görünümleriyle ilgili endişeli olabiliyorlardı. Beklentilerinden farklı görünümde ve büyüklükte ortaya çıkabilecek bir göğüs görüntüsü onları endişelendirebiliyordu.” diyor.

Dr Ercan Demiray, artık meme büyütme estetiği olmayı planlayan adayların, ameliyat sonrası görünümlerini üç boyutlu olarak her türlü açıdan, ameliyat öncesinde izleyebildiklerini ve hangi meme büyüklüğünün ve silikon çeşidinin (damla ve yuvarlak) vücut yapılarına daha uygun olduğunu belirlenebileceğini söylemektedir. Her kadının göğüs kafesi, meme ucu yapısı, boy-vücut oranı farklı olduğundan kişiye özel farklı bir planlama yapılması gerekliliğini altını çizmektedir, Ercan Demiray.( ayrıntılı bilgi https://www.ercandemiray.com)

Göğüs büyütme estetiği planlayan kadınların en çok yönelttiği sorulardan bir diğer ise silikonların bir süre sonra değiştirilip, değiştirilemeyeceği ve patlama riski olup olmadığıdır. Günümüzde tüm dünyada kullanılan, patlama riski ve kanserojen etkisi olmayan, yüksek kalite silikon implantlar kullanılmaktadır. Silikon protezler çok uzun yıllar hatta ömür boyu kullanılabilir.

Ayrıca estetik cerrahide yeni bir yöntem olarak kullanılan 3d vecte teknolojisi ile ameliyat sonrası halinizi görme yazısını buradan okuyabilirsiniz.

https://ercandemiray.com/3d-vectra-technology/

Bu yazı 2247 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Gönül dedi ki:

    Dr Ercan Demiray benimde gogus büyütme estetigi ameliyatimi gerceklestirdi. Kendisinden cok memnun kaldim. Oldukca ilgili, samimi ve isinde gercekten basarili. Bende tavsiye ile kendisi ile tanıştım ve herkese tavsiye ediyorum.

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM