Mantar Enfeksiyonlarına Karşı Yapılabilecekler

Paylaş
 

Birçok kadın ya da erkeğin hayatının en azından bir döneminde mücadele etmek zorunda kaldığı mantar enfeksiyonları, çok çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilmektedir. Günümüzde ileri teknoloji ve bilim sayesinde mantar enfeksiyonlarına karşı yapılabilecekler konusunda ciddi adımlar atılabilmekte ve ilaç ile krem tedavisinin yanında birçok doğal yöntemle de bu hastalık üzerinde iyileşmeler kaydedilebilmektedir. Mantar enfeksiyonlarına karşı yapılabilecekler listesinde özellikle evde uygulanabilecek olan tedavi yöntemlerine bazı örnekler verilebilir.

Mantar Enfeksiyonlarında Ev Tedavisi

Mantar enfeksiyonlarına karşı yapılabilecekler arasında ilk sırada doğal yoğurt kullanımı gelir. Çünkü yoğurdun içerisindeki birçok bakteri, vücutta mantara neden olan enfeksiyonlarla mücadele ederek kişilerin mantar problemlerinin üstesinden gelmesini sağlayabilir. Cilt yüzeyindeki mantarlarda sorunlu bölgeye yoğurt sürülmesi ve ortalama 30 dakika bekletilmesi hem iyileştirici etki gösterebilir hem de kaşıntı hissini giderebilir.

Mantara karşı doğal tedavide yoğurttan sonra Hindistan cevizi yağı gelir. Antibakteriyel özellikleri ile değerli bitkisel yağlardan birisi olan Hindistan cevizi yağı, pek çok mantar çeşidi için öldürücü etki göstermektedir. Hindistan cevizi yağının uygulaması için günde 3 kere sorunlu bölgeye bir pamuk yardımı ile sürülmesi yeterli olabilmektedir.

Son sırada ise mantar öldüren bileşenlere sahip içeriği ile elma sirkesi gelir. Bir fincan ılık suyun içerisine ortalama 2 yemek kaşığı kadar elma sirkesi eklemek ve hazırlanan bu karışımı bir pamuk yardımı ile mantar enfeksiyonu yaşanan bölgelere sürmek kısa sürede iyileştirici etki gösterebilmektedir.

Bu yazı 776 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM