Kuru Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Paylaş
 

Kuru öksürüğe çoğu zaman sıvı yetersizliği, sigara kullanımı, kuru hava ve çeşitli mikroplar sebep olabilmektedir. Öksürük  onlarca hastalığın belirtilerinden birisi olabilir. Kişinin öksürme sebebi astım, verem başlangıcı gibi hastalıklar olabilmektedir. Her ihtimale karşı uzman bir doktora başvurulması tavsiye edilmektedir.

Kuru öksürük ile baş etmenin en etkili yollarından biri bol sıvı tüketimidir. Bununla birlikte sigara kullanımı bırakılır ve yaşanılan ortam sık sık havalandırılırsa kuru öksürük kısa zamanda geçecektir. Bunların yanında kuru öksürük tedavisi için bitkisel tedavi yöntemleri de denenebilir.

  • 1 tatlı kaşığı bal ile 1 çay kaşığı karabiber karıştırılıp yenir. Bu karışımın ardından içilen süt, boğazın rahatlamasına yardımcı olacaktır.
  • Bir miktar karabiber ile 2 tatlı kaşığı dut pekmezi karıştırılır ve günde bir kaşık tüketilirse, kuru öksürüğe iyi gelecektir.
  • Ihlamur ile ayva yaprağının karıştırıp içilmesi boğazda rahatlamayı sağlayabilir.
  • Tarçın, limon, elma kabukları, zencefil ve ıhlamur karıştırılarak kaynatılıp, tüketilebilir.
  • Bir miktar kekik  kaynatılır ve içine bal eklenir. Düzenli olarak tüketilmesi  kuru öksürüğün geçmesine  ve boğazın rahatlamasına yardımcı olacaktır.
Bu yazı 2513 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM