Kulak Estetiği Operasyonu

Paylaş
 

Kulakların kişilere sağladığı işlevsel görevinin yanı sıra, yüz estetiği açısından, yüzdeki diğer organlarla uyumluluğu da oldukça önemlidir. Kulakta rastlanılan estetik bozukluklar genellikle doğuştan olmakla birlikte sonradan da meydana gelebilir. Ve bu bozukluklar hem fiziksel hem de psikolojik problemlere neden olabilirler.

İşitme organımız olan kulak, hayat kalitemizi, toplumsal ilişkilerimizi ve iş hayatımızın düzenini sağlamak açısından önem taşımaktadır. İşlevsel özelliği kadar estetik boyutu da önemlidir. Kadın olsun, erkek olsun, her bireyin kulaklarında sıklıkla görülen bozukluklar kepçe kulak sorunudur. Bu durum kulakların olması gereken boyuttan büyük olması değildir. Kepçe kulaklarda kulak olması gereken büyüklüktedir ancak kulak kıkırdakları öne doğru yayvanlaşmıştır. Bazen tek kulakta rastlanan bu bozukluk, bazı kişilerde çift kulakta da görülmektedir. Kadınların çoğunda saçlar ile kamufle edilebilen kepçe kulaklar, erkekler için daha büyük sıkıntı oluşturmaktadır.

Kulak estetiği hiçbir hayati risk taşımayan operasyonlardan ibarettir. Çoğu zaman en fazla bir saat süren ve lokal anestezi ile yapılabilen operasyonlardır. Kulak estetiği her yaşta herkes için yapılabilirler. Ancak alt sınır altı yaştır. Kepçe kulak olan bir bireyin 7 – 8 yaşlarında bu operasyonu yaptırması son derece uygundur.

Kulak estetiği operasyonunda başarı oranı oldukça yüksektir. Doktorun el becerisine ve pratikliğine bağlı olarakta değişen operasyonlarda genellikle % 95 oranında başarı sağlanmaktadır. Birçok devlet hastanesinde de uygulanan bu operasyonların maliyeti de oldukça uygundur.

Bu yazı 1831 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM