Kulak Çınlaması Nasıl Geçer

Paylaş
 

Kulak çınlaması için tıp her ne kadar çeşitli tedavi yöntemleri geliştirse de sonuç ne yazık ki çokta başarılı olmuyor. Kulak çınlaması tıp adı ile tinnitus hastalığı yaşayanların öncelikle kesinlikle bir doktor kontrolünden geçmesi gerekmektedir. Eğer uzun bir süre kulak çınlaması tedavisi geçirdiniz bir çok ilaçlar kullandınız sonuç yine başarısız ise alternatif tıp yöntemlerine yönelmenizde fayda olacaktır.

Kulak Çınlaması Nasıl Geçer ?

Uzmanların önermiş olduğu bitkisel çözümlerle kulak çınlaması hastalığını beyninizden ruhunuzdan kafanızdan yok etme veya azaltma ihtimali ile tabiri caizse ızdırabınızdan kurtulma şansınız olabilir.

Sarımsak Yağı

Sarımsak yağı çok önemlidir kesinlikle ucuz ve nereden üretildiği belli olmayan merdiven altı diye adlandırılan ürünlerden uzak durun ve kalitelisini alın.

Sarımsak yağı ile kulak çınlaması geçer mi ?

Böyle bir soruya cevap vermek gerekirse kulak çınlaması kesinlikle geçer demek mümkün değil ancak denemekten zarar gelmez denediğiniz zamanda kulak çınlamasının geçtiğine veya azaldığına şahit olabilirsiniz.

Kulak çınlaması için Sarımsak Yağı uygulama yöntemi

Kaliteli bir sarımsak yağı aldıktan sonra her gece kulağınıza 1 damla sarımsak yağı damlatın 1 damla sarımsak yağından fazlasını damlatmayınız.

Şu şekil bir uygulamada yapabilirsiniz ;

1 gece sarımsak yağı damlatıp 1 gecede soğan yağı damlatabilirsiniz. Bu uygulama güçlü bir mikrop öldürücüdür ve bakteri mantar öldürücüdür.

Eğer kulak çınlaması nasıl geçer diye kara kara düşünüyorsanız uzmanların önermiş olduğu bu bitkisel yöntemi denemeniz önerilmektedir. Kulak zarlarınız da delik ve tüp gibi cihazlar  varsa  kesinlikle denemeyin.  Unutmayın  önce doktorlara başvurup kulak çınlamasının nedenini araştırın ve tedavilere girin doktorlarınızın vermiş olduğu ilaçları düzenli kullanın.

Kaynak ; Pr.Dr. Ahmet Maranki

Bu yazı 46699 kere okundu.
 • Site Yorum

27 adet yorum var.

 1. ulema dedi ki:

  herderde deva sarımsak antibiyotik in özü

 2. Sıla dedi ki:

  coğu zaman önemsenmeyen bir sorun gibi olsada aslında ciddi bir sorun kulak çınlaması bendede vardı ancak kurtuldum cok sukur

  • alim dedi ki:

   s.a mesajınız kalan çınlamanizin geçtiğini belirtmişsiniz rahatsız ediyorum ama bende bu kulak çınlamasında n 1 3senedir çekiyorum nasıl geçtiğini rica etsem yazabilirmisiniz.

  • Armağan dedi ki:

   Sıla hanım merhabalar nasıl kurtuldunuz lütfen banada yardımcı olursanız çok sevinirim

  • ayşe dedi ki:

   sıla hanım lütfen bana yazın nasıl kurtuldunuz neler kullandınız nasıl geçti

  • adnan dedi ki:

   merhaba sıla hanım çınlama konusunda nasıl bir tedavi olduğunuzu bizede iletirseniz seviniriz teşekkürler

  • oguz dedi ki:

   Tedavi yontemini yazarsaniz cok memnun olurum.

  • MURAT dedi ki:

   nasıl kurtuldun kardeşim. kurtulanlar nasıl kurtulduğunu yazsa cokiyi olacak

 3. metin dedi ki:

  ara sıra benden de olan olaylardan biri kulak çınlaması ama genel olarak kendiliğinden geçiyor bu çınlama sarımsak her derde deva olarak biliyorum

 4. aydın dedi ki:

  kulak çınlanaması ara sıra bende de oluyor kötü durum sarımsağın zaten birçok faydası var saymakla belki bitirilemez

 5. Tayfun Kadir Güler dedi ki:

  Sarımsak antibiyotik olarak biliyoruz.Gerçektende öyle ama aklımda şöyle bir soru kaldı.Sarımsak yediğimiz zaman ağımız kokuyor ise kulağımızda kokmazmı ?

 6. occesion dedi ki:

  benimde kulağımda bayadır çınlamalar var.hepimiz kulağımız çınlayınca birisi lafımızı ediyor diye güleriz ama durum gerçekten öyle değil.dikkat edip en yakın doktora görünmekte fayda var .

 7. Tevfik AKTUNÇ dedi ki:

  Kulak çınlaması denilince halk arasında hep zannediyorlar ki birisi arkamdan konuşuyor, birisi dedikodu mu yapıyor vs.vs. Açıklama güzel olmuş ama, emeğinize yüreğinize sağlık.

  • Ahmet dedi ki:

   Bu o çınlama değil, bu hiç durmadan çınlamanın devam etmesidir, bitmez tükenmez bir çınlayan, azalır, kesilir ama hep vardır…

 8. Şaban dedi ki:

  Uzun zamandır kulağımda bir acı oldu daha sonra çınlamalar oluştu, kulağımı kaybetme korkusuyla hemen bir doktora gittim vermiş olduğu ilaçlar sayesinde düzeldi. Arada bir sancılar olsada, güzel yazı keşke buna uysaydım.

 9. fikret dedi ki:

  sarımsak çoğu hastalık için antibiyotik kadar etkilidir ama kulağa damlatsak koku yapmaz mı? soğan da aynı şekilde koku yapmaz mı?

  • Burcu dedi ki:

   Koku yapar elbette ama bu kokularında ruhsal açıdan insanları psikoloijik olarak rahatlattığı ve koruduğu söyleniyor.

 10. venüs dedi ki:

  bu sarmısak var ya harbi tam bir antibiyotik etkisi yaratan tek sebze.herşeye iyi geliyor.sakal çıkması için kullanandan , hastalıklarının geçmesine kadar herşeyde kullanılıyor.

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM