Kulak Çınlaması Nasıl Geçer

Paylaş
 

Kulak çınlaması için tıp her ne kadar çeşitli tedavi yöntemleri geliştirse de sonuç ne yazık ki çokta başarılı olmuyor. Kulak çınlaması tıp adı ile tinnitus hastalığı yaşayanların öncelikle kesinlikle bir doktor kontrolünden geçmesi gerekmektedir. Eğer uzun bir süre kulak çınlaması tedavisi geçirdiniz bir çok ilaçlar kullandınız sonuç yine başarısız ise alternatif tıp yöntemlerine yönelmenizde fayda olacaktır.

Kulak Çınlaması Nasıl Geçer ?

Uzmanların önermiş olduğu bitkisel çözümlerle kulak çınlaması hastalığını beyninizden ruhunuzdan kafanızdan yok etme veya azaltma ihtimali ile tabiri caizse ızdırabınızdan kurtulma şansınız olabilir.

Sarımsak Yağı

Sarımsak yağı çok önemlidir kesinlikle ucuz ve nereden üretildiği belli olmayan merdiven altı diye adlandırılan ürünlerden uzak durun ve kalitelisini alın.

Sarımsak yağı ile kulak çınlaması geçer mi ?

Böyle bir soruya cevap vermek gerekirse kulak çınlaması kesinlikle geçer demek mümkün değil ancak denemekten zarar gelmez denediğiniz zamanda kulak çınlamasının geçtiğine veya azaldığına şahit olabilirsiniz.

Kulak çınlaması için Sarımsak Yağı uygulama yöntemi

Kaliteli bir sarımsak yağı aldıktan sonra her gece kulağınıza 1 damla sarımsak yağı damlatın 1 damla sarımsak yağından fazlasını damlatmayınız.

Şu şekil bir uygulamada yapabilirsiniz ;

1 gece sarımsak yağı damlatıp 1 gecede soğan yağı damlatabilirsiniz. Bu uygulama güçlü bir mikrop öldürücüdür ve bakteri mantar öldürücüdür.

Eğer kulak çınlaması nasıl geçer diye kara kara düşünüyorsanız uzmanların önermiş olduğu bu bitkisel yöntemi denemeniz önerilmektedir. Kulak zarlarınız da delik ve tüp gibi cihazlar  varsa  kesinlikle denemeyin.  Unutmayın  önce doktorlara başvurup kulak çınlamasının nedenini araştırın ve tedavilere girin doktorlarınızın vermiş olduğu ilaçları düzenli kullanın.

Kaynak ; Pr.Dr. Ahmet Maranki

Bu yazı 48384 kere okundu.
 • Site Yorum

27 adet yorum var.

 1. serkan dedi ki:

  Değerli okuyucular akla gelebilecek her yöntemi denemiş birisi olarak, eğer uzun süredir bu sıkıntıyı çekiyorsanız yani kulak çınlamanız kalıcı ise ne sarımsak yağı ne de başka bir bitkisel işe yaramayacaktır. Ben sarımsak yağını denedim ve hiç bir faydasını görmedim. Tıp bir çözüm bulana dek yapacak hiç bir şey yok. Hiç bir şeyi kafaya takmayıp moralinizi bozmadan bu hastalığı kabullenerek yaşamayı öğrenmelisiniz. Aksi takdirde zulmden başka bir şey olmayacaktır. Allah şifa versin…

  • serkan dedi ki:

   TMS tedavisindeki mantık da aynıdır. TMS kulak çınlaması için geliştirilmiş bir yöntem ya da tedavi şekli değildir. TMS, duygudurum düzenlenmesi ile ilgili beyin bölgesi olan pre-frontal korteksi ,manyetik alan etkisi yaratarak, uyarmak suretiyle etkisini gösterir. Yani kulak çınlamasının sizin üzerinizde yarattığı psikolojik bozukluğu gidermede antidepresan etkisi yaratır sadece. Psikolojik olarak rahatlama yaşayan hasta çınlama seslerini daha az duymaya başlar. Bu durum ilgili yöntemin herkeste işe yarayacağı ya da aynı oranda şifa vereceği anlamına gelmez. Özetle iş kafada bitiyor.

 2. handan dedi ki:

  Bendede kulak çınlaması oldu gitmedigim doktor kalmadi yeni cikan TMS tedavisi ile çınlama büyük oranda düştü onceden kafayi yiyecek gibi oluyordum uyku bile yoktu okadar gurultuluydu şimdi ise sakinlesti yani 10 uzerinden 9 iken 10 uzetinden 3 e düştü cok caresizdim ama simdi hamdolsun daha iyiyim daha da iyi olacagina inaniyorum bu tedavi icin Dr.Ahmet Şirine gittim sizde nasiplenir Allah razı olsun derseniz buna vesile olmak benide mutlu eder

  • Güven dedi ki:

   Merhaba! İyi akşamlar yorumunuzu okudum Dr Ahmet şirin Den bahsetmişsiniz adres ve telefonu varsa alabilirmiyim bendede ciddi kulak çınlaması var onunla alakalı ilginize şimdiden teşekkürler

 3. sukeyna dedi ki:

  Ben bu kulak cinlamasi ugultusu ruzgar motor islik her cesit tonlarla altust oldum isitme kaybi basladi perisanim psikolojim bozuldu bitkisel bi cok şey denedim hic bir faydasi yk dr.ra gittim ameliyat dedi ama ben cok korkuyorum ne yapacagimi hic bilmiyorum

 4. Mesut dedi ki:

  Allah için biri bunun faydalibolup olmadığını söyleye bilir mi

 5. Yunus dedi ki:

  Sarımsak yağının da merdiven altında üretilen sağlıksız hallederde satılabildiğini bilmiyordum açıkcası, doğal bir antibiyotik zaten kulağada iyi geldiğini öğrenmiş olduk.

 6. world dedi ki:

  bunun için gerçekten kaliteli ve doğal olan sarımsak yağı çok önemli.Eğer gerçek olmayan yağlar kullanılırsa daha çok zararını görebiliriz.

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM