Kulak Ağrısı Neden Olur ? Nasıl Geçer ?

Paylaş
 

Her yaştan insanın yaşayabileceği sağlık sorunlarından birisi olan kulak ağrısı neden olur? Nasıl geçer? Sorularının yanıtlarını sizlerle bu yazımızda paylaşacağız.

Kulak Ağrısı Neden Olur ? 

Gürültülü ortamlarda çok fazla bulunmanız, uçak yolculuğu yapmanız, kulaklıkları bilinçsizce ve yüksek seste kullanmanız, dış kulakta enfeksiyonlar ya da çene veya dişin ağrısı da kulaklarda ağrıya neden olabilir.

 

Kulak Ağrısı Nasıl Geçer ? 

Kulak ağrısından kurtulmak için dik oturmanız, kulak kepçesini hareket ettirmeniz, sakız çiğnemeniz ve esnemeniz yeterli olacaktır. Bunun dışında bol sıvı tüketimi, odanın havalandırılması ve sigara dumanından uzak durulması da kulak ağrısının nasıl geçeceğine dair ipuçlarını verecektir.

Banyo yaparken veya yüzerken kulağınıza su kaçırmamak için özen göstermelisiniz. Aksi halde kulak çöpü kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Kulak çöpünü aşırı bir şekilde kullanmak ise şiddetli kulak ağrısına neden olacaktır.

Kulağınızdaki herhangi bir problem için kulak damlasını tek başınıza kullanmamaya özen göstermelisiniz. Bunun için doktordan randevu almalı ve muayene olduktan sonra tedaviye başlamalısınız. Çeşitli ilaçlarla kulak ağrısının iyileştirilmesine yönelik olarak izlenecek yöntemler için mutlaka uzman bir doktorun görüşünü almayı ihmal etmemelisiniz.

Bu yazı 1890 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM