Kızlık Zarı Ve Dikimi

Paylaş
 

Kızlık Zarı Nedir?

Kızlık zarı vajinanın girişinden yaklaşık olarak 1 cm kadar içerisinde bulunmaktadır. Kızlık zarının ortası adet kanamasının akışı için delik ve açıktır. Kızlık zarı vajina girişini tamamen kapatmamaktadır. Kızlık zarının bulunduğu yer ve kızlık zarının yapısı her kadında farklıdır. Bu nedenle kızlarda ilk ilişki sonrası kanama miktarı da farklı görülmektedir. Latince’de Hymen adı verilen bu yapının, iç kısmı mukoza kıvamında, dış kısmı ise der kıvamındadır. Op.Dr. Uzay Yıldırım kadın hastalıkları ve doğum doktoru olarak kızlık zarı dikimi vajina beyazlatma ankara gibi bir çok kadınsal sorunlar için hizmet vermektedir.

Kızlık zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Halk arasında kızlık zarı dikimi olarak bilinmekte olan kızlık zarı onarımı iki yöntemle yapılmaktadır. Tercihe göre geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi yapılmaktadır. Kalıcı kızlık zarı dikimi kalıcı yöntemlerle yapılmaktadır. Bu yöntemin diğer adı da flep yöntemiyle kızlık zarı dikimidir. Flep vajina arka duvarından aldırılan doku parçasına verilen isimdir. Flep tekniğiyle kızlık zarı dikiminde vajina arka duvarındaki flep yapısı kaldırılmaktadır. Bu şekilde yeni bir kızlık zarı yapılandırılmaktadır. Bu şekilde oluşturulan yeni zar bakire bayanlarda olduğu gibi ilişki sırasında kanama oluşturur. Bu kanama vajinanın yine kendi damarlarından kaynaklı kanamadır. İlişki sırasında bakire bir kadınla, kızlık zarı dikimi yapılmış bir kadının kanaması arasında her hangi bir fark görülmemektedir. Yeni yapılmış olan kızlık zarı vajina duvarını çevrelemekte ve bakire bayanlarda olan kızlık zarı gibi vajina içinde bir bariyer görevi görmektedir.

Bakire bayanlarda kızlık zarındaki delik gibi, yapılandırılmış olan kızlık zarında da delik bulunmaktadır. Bu delik adet kanaması ve vajinal salgılar gibi akıntıların dışarı atılmasını sağlamaktadır. Burada da kızlık zarı ile sonradan diktirilen kızlık zarı arasında bir fark görülmemektedir. Kızlık zarı dikiminde her hangi bir durumda zarın dikildiği belli olmamaktadır. Kızlık zarı dikimi yapılmış bir bayan ilk ilişkisine girdiğinde zar yırtılması ve kanama meydana gelir. Bu kanama bakire bir bayanın ilk ilişkisinde olduğu gibi yırtılmadan kaynaklı o bölgedeki damarların hasar görmesiyle oluşmaktadır. Bu kan iki durumda da aynı renkte gelmektedir.

Kızlık zarı dikiminde diğer bir yöntem de geçici kızlık zarı dikimidir. Geçici kızlık zarı dikimde kullanılan iplerin ömrü yaklaşık olarak bir haftalıktır. Bu nedenle geçici kızlık zarı dikimi yapan kişiler, dikimin yapıldığı gün de olmak şartıyla en geç bir hafta içerisinde ilişki yaşamalıdırlar. Genellikle planlanmalı ve ilişkiden bir kaç gün önce bu dikim işlemi yapılmaktadır. Geçici kızlık zarı dikiminde bu süre geçtikten sonra ilişki yaşanırsa kanama gelmemektedir. Bunun sonucunda da kızlık geçici kızlık zarı etkisini yitirmektedir.

Geçici kızlık zarı dikiminde zarın yırtılan kısmı dikilmektedir. Kalıcı kızlık zarında olduğu gibi yeni bir zar yapılandırılması yapılmamaktadır. Bu nedenle geçici kızlık zarının belli bir geçerlilik süresi bulunmaktadır. Geçici kızlık zarı zarın arka tarafından ve düğümlerin iç kısımda yapılmasından dolayı dışarıdan belli olmamaktadır. Aynı şekilde zarın arka tarafından dikim işlemi yapıldığı için cinsel ilişki sırasında erkek organı teması anında dahi hissedilmemektedir. Kızlık zarı dikimi sonrasında her hangi bir dinlenme dönemine ya da krem gibi onarıcı ürünlere ihtiyaç duyulmamaktadır. Ağrı hissedildiğinde sadece ağrı kesici kullanmak yeterli olacaktır.

Vajinal sorunların arasında vajina kararması da sık karşılaşılan bir durumdur. Dış etkilerin tesiri ile ya da yanlış kullanılan jilet, ağda gibi yollar sonucu vajinada kararma görülmektedir. Bu durumda sık duyulan vajina beyazlatma yöntemlerine başvurulmaktadır. Vajina kararmasından şikayetçi olan bir çok kadın vajina beyazlatma ankara gibi bir çok şehirde araştırma içerisine girilmektedir. Vajina beyazlatma yöntemi ile etkili bir sonuç alınmakta ve istenilen tene ulaşılmaktadır. Bu operasyon vajina beyazlatma ankara gibi büyük şehirlerde sıkça duyulmaktadır.

Bu yazı 852 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM