Kışın Depresyondan Kurtulma Yöntemleri

Paylaş
 

Kış mevsimi güneşten çoğu defa yoksun bir mevsim olduğundan dolayı psikolojik sıkıntılara yatkınlık bu mevsimde daha da artmaktadır. Depresyon da bu psikolojik sıkıntıların başında seyretmektedir. Depresyondan kurtulma yöntemleri bilmek bu süreçte büyük önem taşımaktadır.

Depresyondan Kurtulma Yöntemleri

Beslenme

Mevsim dışı beslenmelerden özellikle uzak durulmalıdır. Doğaya ayak uydurmak ve mevsimin sunduklarını tüketmek, ihtiyacımız olanları alabildiğimizden dolayı, vücudumuzun da doğal sürecini devam ettirebilmesini sağlayacaktır. Ayrıca aşırı ağır, bol şekerli ve karbonhidratlı yiyecekler de depresyonu tetikleyen ya da arttıran kötü beslenme alışkanlıklarındandır.

Sosyal Aktivite

Hayata karışmak, dışarıda yapılması gerekenleri yapmak ve iyi hissedilen ortamlarda iyi hissedilen kişilerle bir arada bulunmak depresyonla savaşta çok etkili olacaktır.

Gün Işığından Faydalanma

Kış mevsiminde güneşin çıkmaması ile tetiklenen depresyona elbette ki en iyi gelecek şey de güneş ışığı olacaktır. Güneşin kendisini gösterdiği her anda dışarıya çıkmak ve güneş ışığından faydalanmak bu sürecin en hafif şekilde atlatılmasına yardımcı olacaktır.

Uyku

Her gün aynı saatte uyuyup aynı saatte uyanmak depresyonun giderilmesi açısından önemli bir alışkanlıktır. Her gün 8 saat uyku zinde olmak ve depresyon ile savaşmak için şarttır.

Spor

Vücut aktivitesi; düşüncelere boğulmayı engellemek, kan akışını ve metabolizmayı düzenlemek, zinde hissetmek; dolayısı ile depresyon ile savaşmak adına vazgeçilmezdir.

Depresyon ile ilgili diğer konularımıza göz atmalısınız.
Bahar Depresyonunu Atlatma Yolları
Depresyonu Yenmenin Altın Noktaları
Depresyona Bitkisel Çözüm

Bu yazı 1694 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM