Kas Ağrılarını Nasıl Hızla Geçirebilirsiniz?

Paylaş
 

Kas ağrısı bir kası çok zorlamaktan, yoğun egzersizlerden, hatta bir eşyayı ani ve yanlış olarak kaldırmaktan olabilir. Nedeni ne olursa olsun, en önemli şey ise ağrıyı hızlıca kesmektir. Kas ağrısını başlar başlamaz hemen giderecek birkaç yöntem mevcuttur. İşte sizlere kas ağrısını hızla giderecek ipuçları;

Kası yoran faaliyetler yapmayın. 
Kas ağrısı çekiyorsanız, yaptığınız işi hemen bırakın ve o bölgedeki kasları yoran tüm hareketlerden kaçının. Kas ağrısı konusunda ilk başta dikkatli olmak küçük bir hasarı büyük bir hasara dönüştürmenizi de engeller.

Hasar gören yeri yukarıda tutun veya hareketini kısıtlayın. 
Zedelenen kasınızı kullanmamak ve yukarıda tutmak hem kasın ağrısını azaltır hem de kası daha fazla yormanızı da engeller. Etkilenen ayak bileğinizi veya dizinizi otururken önünüzdeki tabureye veya sandalyeye koyabilirsiniz. Etkilenen yer kolunuzdaysa eğer kolunuzu askıya alın.

Antiinflamatuar (kas ağrısını giderecek) bir ilaç alın. 
Bu tür ilaçlar eczanelerde kolay bulunabilir ve zedelenen kaslardaki ağrıyı gidererek hasarı da zamanla giderir. Ibuprofen’e veya başka herhangi bir antiinflamatuara başlamadan önce paketin üzerinde yazan standart olan dozla başlayın, doktorunuzla ya da eczacınızla konuşmadan sakın ilacınızı arttırmayın.

Bu yazı 1969 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM