Karaciğer Kanseri ve Belirtileri

Paylaş
 

Karaciğer kanseri, organın kendi dokusunda meydana gelen kötü huylu tümörler olarak bilinmektedir. Tüm kanser türlerinin arasında daha az görülür ve erkeklerde daha yaygın görülmektedir. En sık rastlanılan türüne hepatoselüler karsinom ismi verilmektedir. Bunun dışında başka organda veya dokuda meydana gelen ve karaciğere sıçrayan metastazlar da yine sıklıkla görülmektedir. Peki ya karaciğer kanseri belirtileri nedir diyorsanız, işte bu sorunun yanıtını da vereceğiz.

 

Karaciğer Kanseri Belirtileri Nelerdir?

Karın bölgesinde meydana gelen şişlikler, yemek yedikten sonra şişkinlik hissi, ciltte sararmalar ve kaşıntılar, ani bir şekilde yaşanan kilo kayıpları ve sırta kadar ilerleyen ağrılar da yine karaciğer kanseri belirtileri arasında yer almaktadır. Haftalarca iştahsızlığınızın sürmesi de yine aynı rahatsızlığı işaret edebilir.

Bunun dışında gece meydana gelen kötüleşmelerin, idrarda ve dışkıda meydana gelen değişikliklerin de karaciğer kanserinin belirtileri arasında yer alabileceğini göz ardı etmemek gerekmektedir.

Yukarıdaki belirtiler başka rahatsızlıklarda veya enfeksiyon vakalarında da görülebilir. Bu nedenle doğrudan kanser demek için uzman doktorlar tarafından testlerden geçmek gerekmektedir.

Bu yazı 1103 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM