Kakaonun Faydalarını Biliyor musunuz?

Paylaş
 

Eski dönemlerde tanrıların besini olarak bilinen ve günümüzde tüm dünyada sıklıkla tüketilen kakaonun aslında son derece faydalı olduğunu biliyor musunuz? Öncelikle bilinmesi gereken husus kakao ile gün boyunca enerji elde edebileceğinizdir. Pek bilinmez ama sporcular bu gıdadan sıklıkla faydalanır. Özellikle müsabakalardan önce kakaoyu tüketerek daha enerjik ve daha zinde bir form kazanmaya çalışırlar.

Ayrıca halk arasında bilinenin aksine kakao sanıldığı gibi kolesterol içermiyor. Yok denecek kadar az olması nedeniyle kolesterol bakımından herhangi bir sıkıntıya neden olmuyor. Aksine bu gıda içerisinde doymuş yağ asitleri bulunuyor. Bu da yüksek kolesterolün etkisiz hale getirilmesinde son derece etkindir. Bu nedenle yüksek kolesterol sahibi olanlara az miktarda olmak kaydıyla tüketilmesi öneriliyor.

Kakao Tam Bir Mineral Deposu!

Bu gıdanın mineral bakımından da oldukça yüksek değerler içerdiğini belirtmek gerekiyor. Çünkü kakao içerisinde demir, bakır, magnezyum, fosfor ve kalsiyum mevcut. Vücudun günlük mineral ihtiyacının karşılanmasında kakaonun bir hayli faydalı olduğunu belirtmek gerekir. Özellikle kalsiyum miktarı 100 gram içerisinde % 40 oranını bulabiliyor.

Tüm bunlarla birlikte  kakaonun bir de antioksidan etkisi bulunuyor. Vücutta biriken toksinlerin atılmasında büyük fayda sağlayan bu etki sayesinde vücudun yaşlanma sürecinin yavaşlatılması dahi mümkün olabiliyor. Halen dünyanın pek çok ülkesinde kakao tüketimi ve yaşlanma hızı üzerine onlarca araştırma yapılmaya devam ediliyor. Elbette kakaonun bu etkilerinden faydalanmak için katkı maddesi olmayan ürünlerin tüketilmesi gerekiyor.

Kakao İçin Güvenilir Markaları Tercih Edin!

Uzmanlar özellikle kakao gibi ürünlerin tüketiminde mutlaka güvenilir markaların ürünlerinin seçilmesi gerektiğinin altını çiziyor. Bu noktada akıllara ilk olarak Kenton geliyor. Uzun yıllardır tatlı ve pasta malzemeleri satışı yapan marka güvenilir markalardan biri olarak kabul ediliyor. Bu yüzden sadece kakao değil diğer malzemelerin temininde de kadınların önceliği bu markanın ürünleri oluyor.

Eğer siz de ürün seçeneklerine göz atmak isterseniz www.kenton.com.tr adresine göz atabilirsiniz. Bu arada kakaolu tatlı çeşitlerine de bu siteden ulaşabilir ve kakaonun faydalarından ailenizin de istifade etmesini sağlayabilirsiniz. Bu sitede daha farklı tatlı tarifleri de bulunuyor.

Bu yazı 1023 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM