Kadılarda Kasık Ağrısı Nedenleri Nelerdir?

Paylaş
 

Birçok hastalık veya organ kadınlarda kasık ağrılarının oluşumuna sebep olabilmektedir. Birçok farklı sebebi olabilir vücuttaki gelişen durumla göre bu ağrıların şiddeti azalabilir veya dönem dönem artabilir. Kişiyi yatağa bağlayabilir, kişi yerinden kıpırdayamayabilir, günlük hareket ve aktiviteleri kısıtlanır.

Bazı bağırsak hastalıkları, ishaller, kabızlık ve bağırsaklarda oluşan gazlarda kasık ağrılarına sebep olabilmektedir. Bazen karın duvarında herhangi bir yaralanma meydana gelmesi çok şiddetli ağrılara sebebiyet verebilir. Bel hastalıkları da kasıklara vurabilir kısacası uzman doktora geciktirilmeden şiddetlenen ve geçmeyen kasık ağrıları gösterilmelidir.

Yumurtalık Kistleri

Kadınlarda her ay yumurtalıkların herhangi birinde bir küçük yumurta kesesi oluşumu gözlenir. Bu oluşumun ardından kesenin içi kanla dolabilir ve bu yumurtalıklarda kist oluşumuna sebebiyet vermektedir. Kist eğer ağırlaşırsa nadiren yumurtalık burkulmalarıyla karşılaşılabilir. Bu yumurtalık kistleri zaman zaman kasık ağrılarına sebep olmaktadır.

Adet Sancıları

Kadınlarda aydan aya görülen adet sancıları, kasıkları ve bel bölgelerini etkileyebilmektedir. Ve birçok kadın bu dönemleri şiddetli ağrılarla geçirmektedir. Bu adet sancıları mide bulantılarına sebebiyet verebilir. Bazı rahim hastalıkları veya enfeksiyonlarda adet döneminde çok fazla ağrı atakları geçirilmektedir.

Bu yazı 1403 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM