İnsomnia (Uykusuzluk) Hastalığı Nedir?

Paylaş
 

İnsomnia (uykusuzluk), kişilerin ciddi bir uyku sorunu yaşamalarına sebep olan ve uzun vadede de hem akıl hem de ruh sağlığını olumsuz etkileyen bir hastalıktır ve kesinlikle tedavi edilmelidir.

İnsomnia (Uykusuzluk) Hastalığı Tedavisi

İnsomnia hastalığı yani uykusuzluk problemi, birkaç gün uykusuz kalmak ile belirlenemez. Haftalar süren gece uykusu uyuyamama problemlerinde bu teşhis konulmaktadır. Kişi bazen öğlen saatlerine doğru birkaç saat uyur ve gece yine uykusuz kalır. 3 haftayı aşan vakalarda tedavi süresi daha zor ve uzun olmaktadır. Bu nedenle uyku düzenine çok fazla dikkat etmelidir. REM uykusu denilen 23.00 ile 03.00 arasında gerçekleşen uykuyu mutlaka uyumak gereklidir. Vücut bu uyku sürecinde kendisini yeniler, tedavi eder ve dinlendirir.

İnsomnia hastalığının teşhisi ve hastalık geçmişi kısa süreli ise kolay ve hızlı tedavi edilebilir. Hafif dozlardaki uyku ilaçlarına ilaveten bitki çayları uykuyu düzene sokmakta yararlı olacaktır. Ayrıca yatmadan evvel ılık bir duş almak, uykunuz gelmese dahi saat 23.00 gibi yatağa girmek ve tamamen karanlık bir ortamda yatmak tavsiye edilmektedir. Ancak çok ileri seviyede bir hastalığınız varsa diyet ve akupunktur ile tedavi edilmesi gerekebilir.

Uyku Sorununun Nedenleri Nelerdir?

Uykusuzluk için Bitkisel Çözüm

Bu yazı 1801 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM