İmplant Diş Fiyatları

Paylaş
 

Zamanla deforme olmuş ya da fonksiyonunu kaybeden dişlerin çekilmesi veya farklı sebeplerden ötürü kaybolan dişlerin yerine, köprü protezine alternatif olarak geliştirilen implant, günümüzde sıklıkla uygulanır hale gelmiştir. hastaların implant tedavisinde en çok merak ettikleri konulardan birisi olan implant diş fiyatları, dişin ağız içindeki yerine, implantın markasına ve diş hekiminin yapabilirliğine göre değişiklik göstermektedir. İlk uygulanmaya başladığı zamanlarda bir hayli pahalı olan diş impantı, birçok diş hekimi tarafından yapılabilmesi ile rekabet alanına dahil olmuştur. İmplant üretiminin artması, rekabet gibi faktörlerle implant fiyatı zamanla düşüş yaşamıştır.

Titanyum maddesinden yapılan yapay diş kökü olan implant, birçok hasta tarafından kullanılmaktadır. Ancak implantın fiyatı konusunda dikkat edilmesi gerekli en önemli konu, implantın maliyeti ile kalitesi arasında sıkışılmamasıdır. Yani ucuza implant yaptırmak amaçlı kaliteden ödün verilmemeli. Ticari amaçla ve maddi kaygılarla yapılan bu tedavi ilerleyen dönemlerde hasta için sıkıntılar oluşturabilir. Kalitesiz implant kullanımı dişte iltihaplanmalara yol açabilir. Mutlaka sertifikalı ve kalitesi ispatlanmış ürünler kullanılarak bu tedavi yapılmalıdır. Çünkü bir implant dişinin kullanılabilirliği neredeyse bir ömür boyudur. İmplant çivisi çene kemiğine yerleştirildikten sonra çıkarılması neredeyse imkansızdır. Kemiğin oyularak çıkarılması gerekir. Bu da hastanın kemiklerine ciddi zararlar verebilir. İmplant diş fiyatları kalitesine, diş hekiminin tedavide öngördüğü süreye ya da zorluğa göre değişiklik arz etmektedir.

Kaynak: http://www.implantdental.gen.tr/implant-fiyatlari.html

Bu yazı 1791 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM