İltihaplı Yara Belirtileri Nelerdir?

Paylaş
 

İltihaplı yaralar derinin hasar görmesi sonucunda iyi bakılmaması veya mikrop kapması sebebiyle oluşur. Veya hasar görmüş olan derinin üstüne bir daha hasar gördürülmesi sonucu kötüye giden bir durum gözlenebilmektedir. Bu alana sızan bakteriler o yarada iltihap oluşturur ve bu tedavi edilmediği takdirde kişinin hayatını tehlikeye atabilmektedir.

Yara bölgesinde kan pıhtılaşır ve ardından iltihaplanmalar meydana gelir. Bu iltihaplı yaranın ilk aşamasıdır ve bu şekilde hemen hastaneye giderek yaraya gereken müdahalenin yapılması sağlanmalıdır. Aksi takdirde enfeksiyon kana karışabilir, kişinin ateşi çıkabilir. Bakteriler vücutta hızla ilerler ve kişi bu hıza hastaneye gitmediği takdirde kendi başına yetişemeyeceği için hayatını tehlikeye atacaktır.

Bu iltihaplanmalar ile birlikte baş dönmesi ve kusmalar meydana gelebilir. Kişinin yüksek ateşe sahip olması iltihabın yayıldığı anlamına gelir ve kişi bir süre sonra bilincini kaybedebilir derin bir uykuya dalabilir. Kişinin bu durumu hastanede gözlem altındayken kontrol altına alınması gereklidir. Bu belirtiler hastane dışında gerçekleşiyorsa kişinin durumu çok ciddiye binebilir ölümlere yol açabilir.

Bu yazı 1485 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM