İftara Ne Kadar Kaldı

Paylaş
 

Ramazan ayı müslüman alemi için on bir ayın sultanı olarak kabul gören kutsal bir aydır. Ramazan ayında Allah rızası için oruç tutulur. Bu kutsal ayda bütün gün yapılan orucun, ezanla birlikte bozulduğu ve yemeklerin yendiği özel bir an da iftarda dualarla iftarlar açılır.

Ramazan ayında oruç tutmak için ne zaman niyet edeceğimiz ve ne zaman orucumuzu açacağımızı imsakiyeler sayesinde kolayca öğreniriz.

Ülkemizin güzide illerinden olan Kayseri için Kayseri iftar vakti tüm ilçelerinin de yer aldığı listeyle imsakiye olarak sitemizde yer almaktadır. 20:14’te ilk ramazan iftarını yapacak olan Kayseri ili sahur vaktini ise 03:13’te yapacaktır.

Zonguldak iftar vakti saatini de bütün ilçeleriyle birlikte imsak ,güneş, öğle ve ikindi bilgileri de dahil olarak paylaşılmaktadır. Zonguldak için ramazan ayının ilk iftarı ise saat 20:38’te yapılacaktır.

İftara ne kadar kaldı derseniz, öğrenmek istediğiniz ilin ismini arama sekmesine yazarak bulabilirsiniz. İftara ne kadar kaldığını internetten erişerek Dünya’nın dört bir tarafından ulaşabilirsiniz.

Büyük bir özveri ve istekle karşılanan Ramazan ayı için lezzetli yemek tarifleri, sağlık haberleri ve dini bilgiler başta olmak üzere il il iftar saatleri ve özel iftar duası pek çok bilgiye sitemizde kolaylıkla anlaşılır bir biçimde erişebilirsiniz.

Mübarek ve Kutsal Ramazan ayının başlangıcı ise bu yıl 18 Haziran Perşembe günü başlayacak ve 16 Temmuz Perşembe günü de sona erecektir. 17 Temmuz Cuma günü ise Mübarek Ramazan Bayramı tüm İslam alemince kutlanacak.

Bu yazı 2150 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM